A-80_headerEsoteric_A-80

kupw_maxaudio

opis

„Master Sound Works” ... Wzmocnienie mono-block przywraca doświadczenie odtwarzania taśmy matki!

Największe wyzwanie: "odtworzyć każdą cząstkę nagranego materiału, która żyje i oddycha w taśmie matce".

Od ponad dwudziestu lat, ESOTERIC korzysta z bogatego doświadczenia firmy TEAC w odtwarzaniu audio, aby tworzyć najbardziej zaawansowane technologie dźwięku. Wysiłki te zaowocowały produktami kategorii Master Sound Works firmy ESOTERIC.
Koncepcja wzmacniacza mocy A-80 mono-block skupiła się na jednej rzeczy - odtworzeniu arcydzieła.

Zasilanie, obudowa i obiegi wzmacniacza A-80 wraz z transformatorem 1kVA najwyższej klasy, ilustrują tę bezkompromisową koncepcję.

Spektakularna jakość dźwięku wzmacniacza A-80 odtwarza bogatą mieszankę symfonii i ścieżek dźwiękowych, pasję muzyków, atmosferę sali koncertowej i prawdziwe doświadczenie odtwarzania na żywo jakiegokolwiek wydarzenia akustycznego.

cechy

Transformator toroidalny o wysokiej pojemności 1kVA

Pojemność ta jest warunkiem koniecznym dla eksplodującego dźwięku tworzonego przez A-80.

ESOTERIC rozpoczął od gruntownego wzmocnienia zasilania stosowanego przez wzmacniacze kategorii Master Sound Works. Główny transformator wzmacniacza A-80 to mocny transformator o wysokiej pojemności 1kVA, który zapewnia głośnikom dramatycznie wzrastającą ilość mocy. Ten wysoce efektywny transformator zapewnia, poza niskimi szumami i niewielkimi zniekształceniami, wystarczającą moc do natychmiastowego dopasowywania się do każdego niuansu sygnału dźwiękowego.

A-80 stosuje strukturę dualną transformatora, zawierającą transformator R-core, który pełni rolę transformatora wspomagającego. Brak fluktuacji napięcia nawet przy dużej mocy powoduje, że A-80 eliminuje potrzebę obiegu stałego napięcia w stopniu wzmacniacza. Oczyszcza to linię mocy, skutkując bardziej ekspansywną i szczegółową jakością dźwięku.

Dwa duże 33,000 μF wygładzające kondensatory elektrolityczne, o małym powiększeniu trawienia aluminiowej folii elektrody, zapewniają A-80 więcej niż wystarczającą pojemność. Ustawiając stopnie wzmacniacza i obiegów sterowania na górnej stronie 9-mm stalowej płyty dzielącej obudowę, oraz zasilacz z transformatorami na dolnej stronie, esotericowi udało się zapobiec interferencjom szumowym pomiędzy stopniami w momencie prostowania prądu przemiennego, dzięki czemu poprawiony został stosunek sygnału do szumu oraz odsłuch. Zastosowaliśmy diody z barierą Schottkyego do prostowania w każdym obiegu, dzięki czemu udoskonalone zostało pole dźwiękowe. Wyeliminowanie szumów z obiegu głównie w fazie regeneracji zapewniło reprodukcję akustyczną o niezwykle dużej jakości i czystości.

Szeroki zakres, duża prędkości i wysoka kierowalność oraz konstrukcja obiegu wzmacniacza zapewniająca najwyższą jakość odtwarzania akustycznego

Obieg skupiony jedynie na jakości dźwięku jest jedną z niesamowitych cech a-80. Dwustopniowa konfiguracja darlingtona wzmacniacza zapewnia wzmocnienie prądu, które bezkompromisowo napędzi każdy rodzaj głośników. Trzystopniowy odwrócony system przeciwsobny stopnia wyjściowego wzmacnia wyłączalność i wyrafinowanie. Wzmacniacz napięcia wyposażony jest w obieg wzmocnienia różnicowego z połączeniami cascode z pierwszym stopniem i uziemionym obiegiem wzmacniacza nadawczego z połączeniami darlingtona z drugim stopniem. Oba zapewniają wysoki prąd jałowy i są opracowane do wyjątkowo dużych prędkości i szerokiego pasma.

Bezkompromisowe zastosowanie części wysokiej klasy. Warunek konieczny dla wysokiej jakości dźwięku.

Każdy podzespół wzmacniacza ESOTERIC jest selekcjonowany z high-endowej perspektywy i jest wybierany ze starannością na podstawie jego cech i wyczerpujących testów odsłuchowych. Oryginalny terminal RCA ESOTERIC’a wzmacnia wysoką niezawodność i kontaktowanie, podczas gdy terminale głośnikowe posiadają czystą miedź i pozłacanie w WBT nextgen: przewodniku WBT-0710Cu. Rozwiązanie to skutkuje wysokim przewodnictwem i niskim oporem, co wzmacnia ogólną czystość sygnału. Co więcej, oporniki z metalowej taśmy wzmacniacza A-80, elektrolityczny kondensator wysokiej częstotliwości i niskiej impedancji są najwyższej jakości. To bezkompromisowe podejście do ogólnej jakości systemu skutkuje czystymi osiągami wzmacniacza z minimalną utratą sygnału i maksymalnymi możliwościami transmisji.

Unikatowa struktura chassis łącząca dokładność i kontrolę nad wibracjami

Wszystkie struktury A-80 są zamontowane na precyzyjnie skonstruowanym chassis głównym z 9-mm stalowej płyty. Wsporniki wzmacniacza są bezpośrednio połączone z chassis dla uziemienia mechanicznego. Zawieszenie transformatora i kondensatora na dolnej części chassis głównego i zamontowanie podłoża na górnej części eliminuje rozpraszanie strumienia magnetycznego o chroni podzespoły przed wpływem wibracji.

Podobnie jak doskonały chassis A-80, obudowa zewnętrzna jest również wykonana z najwyższym stopniem precyzji przez nasze centrum obróbki. Precyzja taka umożliwia masywną redukcję różnicy poziomu wibracji pomiędzy wzmacniaczami, gdy używane są razem dwa lub więcej A-80.

Unikatowy wspornik podtrzymujący obudowę

Stalowy spornik o średnicy 30 mm jest bezpośrednio połączony z 9-mm stalową płytą, która tworzy podstawę A-80 zapewniając trzypunktowe mocowanie. Konstrukcja taka rozprasza wibracje generowane przez transformator, kondensator itp., eliminując jednocześnie negatywny wpływ wibracji powodowanych przez ciśnienie akustyczne z głośników lub przez inne czynniki zewnętrzne.

Wszystkie panele A-80 –włączając 20-mm panel przedni są wykonane z precyzyjnie obrobionego stopu aluminiowego.

Przód i boki są mocno przytwierdzone przy użyciu techniki klejenia trzech płyt stosowanej w meblach wysokiej klasy. Dzięki tej strukturze, obudowa skutecznie eliminuje niepotrzebne wibracje.

Duży, niewibrujący pochłaniacz ciepła z 10-mm podstawą

Każdy pochłaniacz ciepła jest wsparty na 4-mm wspornikach ze stali nierdzewnej ograniczającymi wszelkie zakłócenia mogące być generowane przez żebra.

specyfikacja

Cechy audio Maksymalna użytkowa moc wyjścia 200W (1kHz, 8Ω)
400W (1kHz, 4Ω)
Pasmo przenoszenia 10Hz to 100kHz (1W, 8Ω, +0/-3dB)
Stosunek sygnał/szum Ponad 110dB (Awgt)
Całkowite zniekształcenie harmoniczne 0.05% (1kHz, 160W, 20kHz LPF)
Czułość wejścia 850mVrms/160W (8Ω)
Impedancja wejścia 200kΩ (RCA)
Ogólne Zasilanie 230V 50Hz, prąd przemienny
120V 60Hz, prąd przemienny
220V 60Hz, prąd przemienny
Pobór mocy 200W
Wymiary zewnętrzne (S×W×G) 250×219×430 mm
(9-7/8×8-5/8×17 ")
Masa 31kg (69lbs)
- Konstrukcja i dane techniczne mogą ulec zmianie bez ostrzeżenia.
- Produkt jest dostępny w trzech różnych wersjach zasilania przedstawionych w tabeli powyżej. Sprawdź, czy napięcie oznaczone na panelu tylnym pasuje do zasilania sieciowego w twoim regionie.
- Kształt wejścia zasilania i wtyk dołączonego przewodu zasilania zależy od rodzaju zasilania i kraju przeznaczenia.

 
produkty
Odtwarzacze CD/SACD
transporty_cdcacd
przetworniki
odtwarzacze_cdsacddvd
transporty_cdsacddvd
wzmacniacze_active
przedwzmacniacze
wzmacniacze_zintegr
zintegr_sys_audio_active
masterclock
kolumnyodtwarzacze-sieciowe