A-100_headerEsoteric_A-100

kupw_maxaudio

opis

Możesz wreszcie słuchać prawdziwego dźwięku z oryginalnych taśm matek.

Na ten moment czekałeś. Możesz widzieć dźwięk, czuć dźwięk i doświadczać dźwięku. To jest właśnie jakość wzmocnienia Master Sound Works firmy ESOTERIC.


Filozofia
- Master Sound Works -

W momencie, w którym usłyszysz ten żywy dźwięk, coś czego nie doświadczyłeś wcześniej, uświadomisz sobie, że świat muzyki i specjalne systemy audio poczyniły ogromny krok naprzód. Master Sound Works ("MSW") jest wynikiem ponad dwudziestoletniej akumulacji high-endowych technologii. Opracowany i wdrożony przez ESOTERIC, MSW jest rewolucją w dźwięku wysokiej jakości.

Przytłaczająca ekspresja muzyczna zapewniona przez wzmacniacz ESOTERIC MSW, to wyjątkowe arcydzieło w swojej klasie, a siła napędu wyróżnia go na tle wszystkich konwencjonalnych wzmacniaczy.

Oryginalne taśmy matki wiernie nagrywają każdą najmniejszą informację muzyczną, począwszy od gęstych warstw instrumentów smyczkowych, ryczącej sekcji instrumentów perkusyjnych i wyrafinowanego wokalu jazzowego, aż po entuzjazm publiczności i atmosferę wypełniającą salę koncertową. Wiernie wyodrębniając i odtwarzając tak dużą ilość informacji, ESOTERIC może stwarzać uczucie realizmu, jakiego nigdy wcześniej nie doświadczyłeś. Pewność w tym poglądzie zmotywowała ESOTERIC-wieloletniego twórcę nagrań na taśmę magnetyczną –do zainwestowania dużej ilości czasu i wysiłków w badania i rozwój, czego kulminacją stał się wzmacniacz A-100. A-100 jest produktem, który perfekcyjnie odtwarza moc i piękno zawarte w oryginalnych taśmach matkach i w tradycyjnych matkach cyfrowych.

Wzmacniacz serii ESOTERIC MSW stanowi nowy punkt odniesienia dla wzmacniaczy, podkreślając fascynujące bogactwo muzyki. Jego naturalny i bogaty dźwięk wybucha w sposób, który po prostu zachwyca słuchacza. Wzmacniacz ten redefiniuje dźwięk z płyt SACD/CD i z innych źródeł analogowych lub cyfrowych. Żadna retoryka nie jest w stanie w pełni opisać dźwięku MSW; musisz doświadczyć w rzeczywistości tej niesamowitej barwy i pola dźwiękowego odtwarzanej przez niego muzyki.

cechy

Najnowszy, stanowiący odniesienie A-100 wyposażony w technologie o niesamowitej jakości

A-100 oferuje zadziwiająco dynamiczny i wyjątkowo delikatny dźwięk. Począwszy od jego konstrukcji, do jego zasilania, obiegów wewnętrznych i poszczególnych części i podzespołów, ten stereofoniczny wzmacniacz lampowy wyposażony jest w wiodące technologie dźwięku. Wzmacniacz ten ucieleśnia dbałość o szczegóły formy ESOTERIC i determinację w tworzeniu ostatecznych punktów odniesienia, które będą trwały na zawsze.

Wiedza, kompetencja i doświadczenie stanowią istotę maestrii firmy ESOTERIC w tworzeniu wzmacniaczy lampowych

A-100 zapewnia poziomy ekspresji muzycznej nigdy nieznane dotychczas, stosując niesamowity potencjał zapewniony przez jego bezpośrednio sprzężony trzystopniowy obieg, aktywny obieg podkładu i specjalnie zaprojektowany transformator wyjścia zawierający cewkę z miedzianej folii pokrytej srebrem.

Bezpośrednio sprzężone trzystopniowe obiegi

Obieg sterowania napięciem prądu stałego zapewnia stabilne działanie bezpośrednio sprzężonych trzystopniowych obiegów (stopień wzmocnienia napięcia, stopień członu biernego katody i stopień wyjścia), skutkujących prawdziwie pochłaniającą ekspresję muzyczną i wyjątkowo naturalne ciepło tworzone przez A-100.

Unikatowy aktywny układ podkładu

A-100 wyposażony jest w zaawansowany aktywny obieg podkładu. Obieg ten kompensuje napięcie podkładu dostarczanie do stopnia wyjścia, wykrywając prąd katody i poziom napędowy. Wysoka linearność i duże osiągi stopnia wyjścia są uzyskiwane poprzez optymalne sterowanie napięciem podkładu w tej nowej konstrukcji.

Specjalnie zaprojektowany transformator wyjścia

A-100 posiada nowy, specjalnie zaprojektowany silny transformator wyjścia zapewniający wysoce delikatną i precyzyjną muzykalność. Wzmacniacz stosuje specjalnie obrabianą dwuwarstwową folię (miedź i srebro), jako cewkę drugiego rzędu. Koncepcja ta zapewnia bardzo dobre właściwości sprzężenia pomiędzy cewką pierwszego rzędu.

Nagrzewacz lamp zasilany prądem stałym

Wszystkie lampy, poza KT-88, są nagrzewane prądem stałym. Buczenie jest zredukowane w znaczący sposób dzięki tej koncepcji nagrzewacza.

Ustabilizowane zasilanie

Wszystkie stopnie, poza stopniem KT-88 ą zasilane w pełni stabilnym zasilaniem. A-100 odtwarza wyjątkowo głębokie i bardzo szczegółowe pole dźwiękowe przy użyciu tej innowacyjnej koncepcji zasilania.

Mechaniczna konstrukcja chassis

Transformatory zasilania i wyjścia są podtrzymywane przez wyjątkowo sztywną strukturę 'H' a podzespoły obiegów rozmieszczone są w konfiguracji bloku otaczającego tę główną konstrukcję ramową. Masywna konstrukcja chassis chroni urządzenie przed niepożądanymi wibracjami i szumami indukowanymi pomiędzy podzespołami obiegów.

Selektor wejścia / atenuator głośności

A-100 został opracowany do wzmacniania mocy, lecz działa on również jako zintegrowany wzmacniacz, po dokonaniu wyboru przy użyciu przełącznika na panelu tylnym. Przełącznik ten aktywuje selektor wejścia (RCA ×3 / XLR ×1) i wyposażony jest w atenuator głośności wysokiej jakości oraz zdalne sterowanie systemowe.

Dwa tryby podkładu

A-100 posiada dwa tryby podkładu (A lub B), które można wybrać przy użyciu przełącznika na panelu tylnym. Tryb B to ustawienie normalne, podczas gdy tryb A (lekko zmniejszone napięcie podkładu) służy trochę bardziej delikatnemu dźwiękowi w zależności od innych urządzeń w systemie. Tryb B może być zazwyczaj wybierany do muzyki klasycznej, lecz decyzje te należą całkowicie do użytkownika.

Wybór części wysokiej klasy

Terminalami wejścia RCA są wysoce niezawodne WBT-0201. Terminale głośnikowe to WBT-0710Cu, najnowsza wersja terminali WBT, zawierająca materiał przewodzący z czystej miedzi dla uzyskania wysokiej czystości sygnału i bardzo niski opór terminali. Strata sygnału zachowywana jest w minimalnym zakresie dzięki zastosowaniu tych połączeń klasy audiofilskiej.

Pilot zdalnego sterowania

Dołączony jest pilot zdalnego sterowania z podświetlanymi przyciskami do zintegrowanych operacji wzmacniacza.

specyfikacja

Moc wyjścia Minimum 45W+45W (1KHz, 4omy/8omów)
Pasmo przenoszenia 20Hz do 60kHz (przy 1W, 8omów, +1/-3dB)
Stosunek sygnał/szum ponad 98dB (JEITA)
Czułość wejścia 400mVrms/45W (8omów)
Impedancja wejścia 10kiloomów (Line in), 1Mom (Direct in)
Terminale wejścia RCA ×3
XLR ×1
Terminale wyjścia Terminale WBT-0710Cu pole ×1 para (4omy/8omów)
Lampy Pierwszy stopień: 12AT7 ×2
Stopień napędu: 12AU7 ×4
Dolny stopień: KT88 ×4
Ogólne Zasilanie 230V 50Hz, prąd przemienny
120V 60Hz, prąd przemienny
Pobór mocy 200W
Wymiary zewnętrzne (S×W×G) 382×252×486 mm
(15-1/16×9-7/8×19-1/16 ")
Masa 40kg (88lbs)
- Konstrukcja i dane techniczne mogą ulec zmianie bez ostrzeżenia.
- Produkt jest dostępny w trzech różnych wersjach zasilania przedstawionych w tabeli powyżej. Sprawdź, czy napięcie oznaczone na panelu tylnym pasuje do zasilania sieciowego w twoim regionie.
- Kształt wejścia zasilania i wtyk dołączonego przewodu zasilania zależy od rodzaju zasilania i kraju przeznaczenia.

 
produkty
Odtwarzacze CD/SACD
transporty_cdcacd
przetworniki
odtwarzacze_cdsacddvd
transporty_cdsacddvd
wzmacniacze_active
przedwzmacniacze
wzmacniacze_zintegr
zintegr_sys_audio_active
masterclock
kolumnyodtwarzacze-sieciowe