anniversaryP-05_headerEsoteric_P-05


opis


High-endowe „śledzenie ścieżki płyty” i stabilność

cechy

Mechanizm VRDS-NEO "VMK-5" – charakteryzujący się wysoką niezawodnością i wyjątkowo cichą rotacją talerza.

Mechanizm VRDS-NEO "VMK-5" jest całkowicie nowym projektem firmy ESOTERIC i jest owocem 20-letniej ewolucji konstrukcji mechanizmów napędu talerza płyty firmy ESOTERIC. Nowy "VMK-5" został zoptymalizowany do dużej prędkości obrotu płyty Super Audio CD  i wyposażony jest w talerz aluminiowy wysokiej precyzji.
Polikarbonowy dysk przeciwdziałający rezonansowi przytwierdzony jest do talerza, aby redukować niepożądany rezonans wynikający z jedno-materiałowej konstrukcji talerza. W rezultacie tego rozwiązania technicznego "VMK-5" zachowuje bezwładność obrotową na minimalnym poziomie, w porównaniu z innymi konstrukcjami talerza. Zapewnia to wysoką niezawodność, rezonans pod kontrolą i wyjątkowo ciche działanie. 

Bardzo sztywny podzespół mostku talerza obrotowego wykonany z BMC i stali hybrydowej.

W budowie podzespołów mostka talerza obrotowego zastosowane zostało bardzo sztywne tłoczywo poliestrowe (BMC) i stalowy materiał hybrydowy. BMC posiada wysoki ciężar właściwy i wysoki ubytek wewnętrzny, które umożliwiają wysoce precyzyjne formowanie odlewu. Ta konstrukcja hybrydowa redukuje niepożądane szumy i wibracje silnika umożliwiając bardzo płynne obroty talerza.

Mechanizm ładowania płyty opatentowany przez ESOTERIC.

Seria operacji od otwierania (zamykania) do zaciskania (uwalniania) płyty są obsługiwane przez unikatowy mechanizm ładowania, który stosuje system „dyferencjału” opatentowany przez ESOTERIC. System ten zapewnia wyjątkowo łagodne operacje ładowania płyty dzięki płynnemu włączaniu się szuflady i mechanizmów w trakcie całej operacji ładowania. (JP PAT. 2861798 TEAC CORPORATION).

Konstrukcja silnika trzpienia talerza obrotowego.

Silnik talerza obrotowego jest usytuowany pod talerzem obrotowym i trzpień jest czasowo odłączany od talerza obrotowego, aby przyjmować ładowaną płytę (sprawa patentowa w toku). W koncepcji tej "VMK-5" stosuje technologię VRDS w niskoprofilowym i kompaktowym rozwiązaniu. Konstrukcja krótkiego wirnika obrotowego przyczynia się do bardzo stabilnych obrotów talerza obrotowego, eliminując wibracje i przypadkowe ruchy, które występują zazwyczaj w wypadku konstrukcji długich wirników obrotowych. Silnik trzpienia posiada sensor Frequency Generation ("FG") umożliwiający mu samodzielne wykrywanie prędkości obrotu. Koncepcja ta zapewnia ultra szybką reakcję silnika i optymalne możliwości sterowania prędkością. Mechanizm konwencjonalny nie może wykryć prędkości silnika przed odczytaniem informacji z płyty.

Struktura głowicy opracowana do ochrony osi optycznej lasera przed odchylaniem się podczas przemieszczania się soczewki

ESOTERIC opracował doskonałą strukturę podzespołu napędzającego soczewkę głowicy przy zastosowaniu wyjątkowo dokładnej soczewki głowicy zamontowanej na trzpieniu. System ten zapewnia, ze oś optyczna jest zawsze usytuowana w samym środku zagłębienia ścieżki, dzięki czemu odczyt jest optymalny i możliwe jest zminimalizowanie niepożądanych efektów drżenia powierzchni płyty i niedokładności śledzenia ścieżki. Ta bardzo dokładna konstrukcja systemu głowicy (używana również przez firmę ESOTERIC w transportach P-01 i P-03) i pozbawiony wibracji talerz obrotowy VRDS są podstawowymi czynnikami wyznaczającymi niezrównane osiągi mechaniczne P-05.

Bogate i szybkie możliwości zasilania

Duży transformator toroidalny posiada duże możliwości zasilania. Zapewnia on moc prądu elektrycznego konieczną do bardzo szybkiego napędzania mechanizmu i obiegów audio bez generowania szumu transformatora lub niepożądanego zniekształcenia ścieżki sygnału.

Cyfrowe wyjście audio CD posiada możliwość konwersji do góry sygnału PCM

P-05 może przesyłać do wyjścia przekonwertowane do góry cyfrowe sygnały audio, a wysoce precyzyjny kryształowy oscylator redukuje drgania w obrębie ścieżki sygnału. Funkcja konwersji do góry oferuje  częstotliwość próbkowania 88,2kHz (×2) i 176,4kHz (×4). (Sygnał Super Audio CD DSD/1 bit o częstotliwości próbkowania 64 kHz jest przesyłany bezpośrednio bez dokonywania konwersji do góry).

Synchronizacja Word.

Mechanizm VRDS-NEO "VMK-5" jest całkowicie nowym projektem firmy ESOTERIC i jest owocem 20-letniej ewolucji konstrukcji mechanizmów napędu talerza płyty firmy ESOTERIC. Nowy "VMK-5" został zoptymalizowany do dużej prędkości obrotu płyty Super Audio CD i wyposażony jest w talerz aluminiowy wysokiej precyzji.
Polikarbonowy dysk przeciwdziałający rezonansowi przytwierdzony jest do talerza, aby redukować niepożądany rezonans wynikający z jedno-materiałowej konstrukcji talerza. W rezultacie tego rozwiązania technicznego "VMK-5" zachowuje bezwładność obrotową na minimalnym poziomie, w porównaniu z innymi konstrukcjami talerza. Zapewnia to wysoką niezawodność, rezonans pod kontrolą i wyjątkowo ciche działanie.

i.LINK (IEEE1394), interfejs ze sterowaniem natężenia przepływu.

Mechanizm VRDS-NEO i.LINK (IEEE1394) klasy audio, obieg opracowany przez firmę ESOTERIC z technologią sterowania natężenia przepływu zapewnia pozbawioną drgań transmisję sygnału. Sygnały cyfrowe wysokiej klasy odczytywane ze źródeł Super Audio CD mogą być przesyłane do innych urządzeń i.LINK wyposażonych w sterowanie natężenia przepływu (np. D-05 ESOTERIC ). Urządzenie odbierające sygnał steruje nadawcą sygnału przy użyciu wysoce precyzyjnego sygnału zegara, optymalizując natężenie przepływu przesyłanego sygnału. System ten całościowo  polepsza osiągi i jakość sygnału Super Audio CD.

Wysoce sztywna konstrukcja chassis zapewniająca optymalną kontrolę rezonansu.

Panel przedni wykonany został z grubego odlewanego aluminium, a panele przednie wykonane są z aluminium o grubości 5mm. Do dolnego chassis przytwierdzony jest na górze 8-mm dysk stabilizujący (wewnątrz chassis) i 5-mm stalowa płyta na dole. W połączeniu z trzema wspornikami izolującymi z hartowanej stali, konstrukcja chassis chroni urządzenie przed zewnętrznymi wibracjami oraz umożliwia precyzyjne zamontowanie mechanizmu i zapewnia sztywność i odporność na rezonans konstrukcji systemu. Mechanizm VRDS-NEO "VMK-5" oraz jego działanie może być obserwowane przez okno na panelu górnym. Mechanizm jest oświetlany diodami LED (poza sytuacją, gdy głowica jest w trakcie operacji), co uwydatnia zarówno jego atrakcyjność mechaniczną jak i estetyczną.

specyfikacja

System Super Audio CD, CD, CD-R i CD-RW
Wyjście cyfrowe audio *i.LINK (AUDIO) 6pin ×1
4pin ×1
XLR ×2
RCA koaksjalne ×1
Word Clock BNC ×1
(44.1/88.2/100/176.4 kHz)
Ogólne Zasilanie 120V 60Hz, prąd przemienny
220V 60Hz, prąd przemienny
230V 50Hz, prąd przemienny
Pobór mocy 16W
Wymiary (S×W×G) 442×126×332 mm
(17-3/8×4-15/16×13-1/16 ")
Masa 14kg (30-7/8lbs)
- Konstrukcja i dane techniczne mogą ulec zmianie bez ostrzeżenia.
- Produkt jest dostępny w trzech różnych wersjach zasilania przedstawionych w tabeli powyżej. Sprawdź, czy napięcie oznaczone na panelu tylnym pasuje do zasilania sieciowego w twoim regionie.
- Kształt wejścia zasilania i wtyk dołączonego przewodu zasilania zależy od rodzaju zasilania i kraju przeznaczenia.

 
produkty
Odtwarzacze CD/SACD
transporty_cdsacd_active
przetworniki
odtwarzacze_cdsacddvd
transporty_cdsacddvd
wzmacniacze
przedwzmacniacze
wzmacniacze_zintegr
zintegr_sys_audio_active
masterclock
kolumnyodtwarzacze-sieciowe