P-03_headerEsoteric_P-03


opis


Nowo zaprojektowany mechanizm VRDS-NEO wsparty mocną konstrukcją obudowy. Dwuczłonowy odtwarzacz CD/Super Audio CD firmy ESOTERIC poza konwersją do góry PCM może również dokonywać konwersji PCM do DSD.

cechy

Wyrafinowany mechanizm VRDS-NEO typu P-01

Para precyzyjnych ceramicznych łożysk kulkowych używanych w mechanizmie VRDS-NEO P-03 została opracowana w kooperacji z firmą NSK Ltd. specjalnie dla transportu P-03. Ten system łożysk wspiera płynne i całkowicie kontrolowane obroty talerza od małych do bardzo dużych prędkości. (Mechanizm VRDS-NEO)
P-03 wyposażony jest w nowo opracowany mechanizm zamknięcia szuflady na płytę. Gdy szuflada na płytę zostanie zamknięta, otwór przedni szuflady na płytę blokuje otwarcie szuflady. W rezultacie, mechanizm wewnętrzny jest osłonięty, dzięki czemu redukowane są wszelkie wibracje mechaniczne powodowane przez zewnętrzne źródła zakłóceń, takie jak ciśnienie akustyczne z głośników.

Bardzo sztywny zintegrowany, jednoczęściowy korpus zawierający oddzielne komory zasilania i transportu. Konstrukcja odrębnego zintegrowanego chassis jest oparta na tej samej koncepcji co P-01

Flagowy produkt firmy ESOTERIC - transport P-01 wyposażony jest w odrębną jednostkę zasilającą, która zapewnia zasilanie prądem stałym wysokiej czystości o dużych rezerwach. Jednostka zasilająca w nowym modelu P-03 oparta jest na tej samej koncepcji co P-01 - oddzielnej jednostki zasilającej zintegrowanej w jednoczęściowej konstrukcji chassis. Jednostka transportu posiada bardzo  sztywny wewnętrzny chassis wspierający masywny mechanizm.

Izolowana jednostka zasilająca wyposażona jest w dwa transformatory; jeden do napędu mechanizmu/silnika i drugi do przetwarzania sygnału. Transformator napędu mechanizmu/silnika to transformator WB, zapewniający systemowi wyśmienitą moc prądu chwilowego. Transformator przetwarzający sygnał jest transformatorem o przekroju okrągłym (R-core), który charakteryzuje się bardzo niskim rozproszenia strumienia magnetycznego i niewielkimi wibracjami.

Gruby aluminiowy panel przedni, panele boczne, panel górny i zaokrąglone bloki przednie boczne całkowicie zakrywają zintegrowany chassis, który jest wsparty stalowym chassis dolnym o grubości 5 mm i trzema izolującymi wspornikami (sprawa patentowa w toku), wykonanymi z hartowanej stali. Konstrukcja o przybliżonej masie 30kg (66lb.), największej kiedykolwiek wyprodukowana przez firmę ESOTERIC zapewnia wysoce precyzyjny montaż mechaniczny i wysoce sztywną i nierezonującą konstrukcję chassis.

Cyfrowe wyjście CD wyposażone jest w funkcję konwersji DSD jako dodatek do konwersji do góry sygnału PCM

P-03 może przesyłać do wyjścia przekonwertowane do góry cyfrowe sygnały audio a wysoce precyzyjny kryształowy oscylator redukuje drgania w obrębie ścieżki sygnału. Funkcja konwersji do góry oferuje maksymalną częstotliwość próbkowania transmisji sygnału 176,4kHz. (Sygnał Super Audio CD DSD/1 bit o częstotliwości próbkowania 64 kHz jest przesyłany bezpośrednio bez dokonywania konwersji do góry). Jako dodatek do tej funkcji, P-03 wyposażony jest w nowy tryb konwersji sygnału PCM do DSD dla standardowego odtwarzania CD. Możesz wybierać najbardziej odpowiednią konwersję cyfrową spośród szerokiej gamy opcji,  dopasowując ją do twojego osobistych oczekiwań, różnorodności źródeł nagrywania, kategorii muzyki i charakterystyki twoich pozostałych urządzeń.

Word Synchronization

Nowy transport P-03 wyposażony jest w terminal wejścia WORD SYNC, aby synchronizować jego operacje z przetwornikiem C/A przy użyciu przychodzącego zewnętrznego sygnału zegara WORD. P-03 może współpracować z sygnałami zegara 44.1/88.2/176.4 lub 100 kHz. P-03 może działać stosując oryginalny sygnał firmy ESOTERIC  - 100kHz Universal Clock. Przychodzący, ultrastabilny sygnał zegara, utworzony przez urządzenia zewnętrzne, takie jak zegar taktujący G-0 Rubidium, efektywnie redukuje drgania i chroni sygnał przed przesunięciem fazy.

Podzespoły i okablowanie wewnętrzne wysokiej klasy.

Przewody wykonane z bardzo czystej miedzi 6N (99.9999%) są stosowane w głównym okablowaniu wewnętrznym. Okablowanie to ma swój udział w tworzeniu przez P-03 dźwięku charakteryzującego się bardzo wysoką szczegółowością i delikatną fakturą dźwięku.

Złącze wyjścia cyfrowego RCA wyposażone jest w pokryte złotem miedziane gniazdo WBT „następnej generacji” zapewniające większą czystość dźwięku i impedancję o prawdziwie 75-omowej charakterystyce.

Wejście zasilania prądu przemiennego wysokiej jakości wyposażone jest w obrabiany niską temperaturą terminal z czystej miedzi pokryty rodem.

Obszar odtwarzania płyty Super Audio CD może być przełączany przy użyciu przycisku na panelu przednim.

Przełączanie pomiędzy warstwą CD i warstwą Super Audio CD możliwe jest przy użyciu przycisku na panelu przednim oraz przycisku na pilocie.

specyfikacja

System Super Audio CD, CD, CD-R i CD-RW
Wyjście cyfrowe audio i.LINK ×1
XLR ×2
RCA ×1
Wejście Word Clock BNC ×1
OgólneZasilanie 230V 50Hz, prąd przemienny
120V 60Hz, prąd przemienny
220V 60Hz, prąd przemienny
Pobór mocy 24W
Wymiary zewnętrzne (S×W×G) 445×159×437 mm
(17-1/2×6-1/4×17-3/16 ")
Masa 75Ω
Wymiary zewnętrzne (WSG) 442×149×353 mm
(17-3/8×5-7/8×13-7/8 ")
Masa 30kg (66-1/8lbs)
- Konstrukcja i dane techniczne mogą ulec zmianie bez ostrzeżenia.
- Produkt jest dostępny w trzech różnych wersjach zasilania przedstawionych w tabeli powyżej. Sprawdź, czy napięcie oznaczone na panelu tylnym pasuje do zasilania sieciowego w twoim regionie.
- Kształt wejścia zasilania i wtyk dołączonego przewodu zasilania zależy od rodzaju zasilania i kraju przeznaczenia.

 
produkty
Odtwarzacze CD/SACD
transporty_cdsacd_active
przetworniki
odtwarzacze_cdsacddvd
transporty_cdsacddvd
wzmacniacze
przedwzmacniacze
wzmacniacze_zintegr
zintegr_sys_audio_active
masterclock
kolumnyodtwarzacze-sieciowe