P-01_headerEsoteric-P-01


opis


Najwspanialszy na świecie odrębny system odtwarzania źródła cyfrowego, zaprojektowany aby sprostać wyzwaniom potencjału formatu Super Audio CD.

cechy

Wyposażony w najbardziej zaawansowany mechanizm VRDS-NEO firmy ESOTERIC, który powstał na bazie powszechnie wysoko ocenianego X-01.

Sztywność i odporność na wibracje została wzmocniona dzięki użyciu półcalowej solidnej aluminiowej płyty podstawy mechanizmu. Silnik mechanizmu otwierania/zamykania szuflady na płytę jest tego samego typu, co silnik głowicy - trójfazowy bezszczotkowy silnik neodymowy ze sterowaniem prędkością. Płynny, elegancki ruch otwierania i zamykania szuflady na płytę odzwierciedla najwyższą jakość tego high-endowego odtwarzacza. (VRDS-NEO Mechanism)

Bardzo sztywna konstrukcja obudowy izoluje urządzenie od wibracji zewnętrznych i wewnętrznych.

Na chassis składa się 10mm stalowa rama dolna zapewniająca sztywną stabilną podstawę dla odtwarzacza, znacząco polepszającą dokładność odczytu danych. Grube aluminium jest stosowane w panelach górnym, bocznych i przednim, co jeszcze bardziej blokuje wibracje. Chassis jest wsparty trzema wyjątkowo dokładnymi wspornikami (postępowanie patentowe w toku),dzięki którym urządzenie jest mechanicznie odizolowane od jego otoczenia. Elegancko wykończony, szczotkowany panel przedni, obła konstrukcja krawędzi i inne cechy przyczyniają się do tworzenia wrażenia jakości, jaką można znaleźć jedynie w najwspanialszym transporcie SA-CD/CD na świecie.

Odrębna jednostka zasilająca, stosująca teorię izolacji odziedziczoną po P-0.

Jednostka zasilająca jest odseparowana od jednostki głównej w celu zapewnienia najwyższych osiągów dostarczania napięcia przy całkowitym odizolowaniu odtwarzacza od procesu konwersji zasilania. Jednostka zasilająca składa się z trzech transformatorów: jednego do silników mechanizmów, drugiego do procesora, konwertera sygnału i trzeciego do przetwarzania cyfrowego (tzn. obiegu zegara) . Transformatory silników mechanizmu i procesora cyfrowego to bardzo wydajne transformatory typu WB.

Wyposażony w interfejs i.LINK jako dodatek do opatentowanego przez firmę ESOTERIC formatu ES-LINK. Cyfrowe wyjście audio mogące być konwertowane do góry (jedynie format CD)/synchronizacja word.

Cyfrowy sygnał wyjścia audio charakteryzuje się zredukowanymi drganiami i jest konwertowany do góry przy użyciu bardzo dokładnego kryształowego Master Clock Generator (+/-3ppm) i obiegu DSRLL (digital servo ratio loop). Sygnały w formacie PCM (CD) są konwertowane do góry do częstotliwości próbkowania 192kHz. Sygnał DSD (SA-CD 1 bit, częstotliwość próbkowania 64) jest przesyłany bezpośrednio do wyjścia bez poddawania procesowi konwersji.


Terminale wyjścia przekonwertowanego do góry to: 6 terminali XLR (6 złącz = L, R, C, SW, LS, RS dla ES-LINK, 3 złącza = L/R, C/SW, LS/RS dla cyfrowego XLR), 3 terminale RCA (3 złącza = L/R, C/SW, LS/RS), terminale i.LINK (2 złącza). Terminalem bez konwersji do góry jest: RCA (1 system). Sygnał SA-CD w formacie DSD nie może być przesyłany do wyjścia poprzez terminale RCA.

Sygnał SA-CD w formacie DSD jest przesyłany do wyjścia przy użyciu interfejsu i.LINK lub z terminali XLR przy użyciu formatu ES-LINK, opatentowanego przez firmę ESOTERIC. Urządzenie przesyła automatycznie sygnał DSD przy użyciu ES-LINK, gdy urządzenie zostanie ustawione na tryb wyjścia XLR DUAL. P-01 może współpracować z zegarami głównymi innych urządzeń. Akceptowanymi formatami wejścia synchronizacji word są: 44.1/88.2/176.4/48/96/192/100kHz i 10MHz. Gdy częstotliwość sygnału wejścia Word jest taka sama, jak w przypadku częstotliwość próbkowania wyjścia, błąd fazy pomiędzy sygnałem zegara i sygnałem wyjścia jest zachowywany w zakresie 10 stopni. Dostępne są dwa tryby synchronizacji Word: normalny tryb IN oraz tryb Rb IN. Obieg PLL jest stosowany dla trybu Rb IN, wyspecjalizowanego do bardzo dokładnych sygnałów zegara.

Okablowanie wewnętrzne/przewód zasilania prądem stałym najwyższej jakości

ESOTERIC wybrał przewody z czystej miedzi 6N we wszystkich okablowaniach wewnętrznych jak i w przewodach zasilania AC i DC, które łączą zasilacz z jednostką główną. To okablowanie wysokiej klasy zapewnia wyższą rozdzielczość i polepszoną fakturę. Osłona zewnętrzna przewodu 6N to poliofelinowy materiał pozbawiony PCV. Żadna z osłon przewodów nie zawiera PCV, aby zapobiegać zanieczyszczeniu środowiska naturalnego. Przewód DC z bardzo czystej miedzi 6N.
Kompatybilny z P-0/P-0s/P-0svu

specyfikacja

System Super Audio CD, CD, CD-R, and CD-RW
Wyjście cyfrowe Gniazda i.LINK (IEEE1394) ×2
XLR ×6Wyście ES-LINK 6 terminali (L,R,C,SW,LS,RS)*1
Wyjście XLR 3 terminale (L/R, C/SW, LS/RS)*1
Gniazda RCA ×3 3 terminale (L/R, C/SW, LS/RS)*2
Gniazda RCA ×1 NORMAL
Wejście BNC synchronizacji Word ×1
OgólneZasilanie 100V 50/60Hz, prąd przemienny
120V 60Hz, prąd przemienny
230V 50Hz, prąd przemienny
Pobór mocy 29W
Wymiary zewnętrzne (SWG)Jednostka główna 445×158×420 mm
(17-5/8×6-1/4×16-5/8 ")
Zasilacz 240×158×420 mm
(9-1/2×6-1/4×16-5/8 ")
MasaJednostka główna 28kg (61.8 lbs)
Zasilacz 16kg (35.3 lbs)
*1: Terminale XLR są używane jedynie z urządzeniami ES-LINK-capable.
*2: Gniazda RCA służą do używania z DVD-Audio. W chwili obecnej to urządzenie nie przesyła sygnałów w formacie DVD-Audio i złącza te nie są używane.
*3: Jedynie format CD, CD-R/RW. Te gniazda RCA nie przesyłają sygnałów SACD w formacie DSD. Sygnały cyfrowe DSD będą przesyłane poprzez wyjścia ES-LINK lub wyjścia IEEE1394.
- Konstrukcja i dane techniczne mogą ulec zmianie bez ostrzeżenia.
- Produkt jest dostępny w trzech różnych wersjach zasilania przedstawionych w tabeli powyżej. Sprawdź, czy napięcie oznaczone na panelu tylnym pasuje do zasilania sieciowego w twoim regionie.
- Kształt wejścia zasilania i wtyk dołączonego przewodu zasilania zależy od rodzaju zasilania i kraju przeznaczenia.
 

ESOTERIC wybrał przewody z czystej miedzi 6N we wszystkich okablowaniach wewnętrznych jak i w przewodach zasilania AC i DC, które łączą zasilacz z jednostką główną. To okablowanie wysokiej klasy zapewnia wyższą rozdzielczość i polepszoną fakturę. Osłona zewnętrzna przewodu 6N to poliofelinowy materiał pozbawiony PCV. Żadna z osłon przewodów nie zawiera PCV, aby zapobiegać zanieczyszczeniu środowiska naturalnego. Przewód DC z bardzo czystej miedzi 6N.
Kompatybilny z P-0/P-0s/P-0svu


 
produkty
Odtwarzacze CD/SACD
transporty_cdsacd_active
przetworniki
odtwarzacze_cdsacddvd
transporty_cdsacddvd
wzmacniacze
przedwzmacniacze
wzmacniacze_zintegr
zintegr_sys_audio_active
masterclock
kolumnyodtwarzacze-sieciowe