vrdsneo_mechanizm_header

Ultra precyzyjny system napędu – Mechanizm VRDS-NEO


Gdy odtwarzana jest płyta SA-CD lub DVD, obroty szybszych prędkości powodują zwiększenie niepożądanych wibracji. Wibracje te powodują, że powierzchnia płyty drży, utrudniając soczewce laserowej dokładne odczytanie danych.

System VRDS został zaprojektowany, aby korygować fizycznie wszelkie wibracje i całkowicie stabilizować płytę, aby wyeliminować niekorzystne efekty występujące podczas szybkich obrotów płyty.

Obroty szybkich prędkości wymagają również, aby trzpień wirnika był bardziej masywny niż uprzednio. Talerz obrotowy będący sercem mechanizmu VRDS jest wsparty wyjątkowo precyzyjnymi i solidnymi elementami mechanicznymi.

Bezrdzeniowy silnik pozbawiony nieregularności obrotowych

X-03SE/UX-3SE stosuje trójfazowy bezszczotkowy silnik wrzeciona długiej żywotności zaprojektowany specjalnie dla X-01/UX-1 i flagowego modelu P-01 dla szybkich obrotów talerza obrotowego. Opracowanie obiegu magnetycznego, składającego się z cewki zamontowanej na cienkim 10-mm precyzyjnie wyciętym stalowym mostku i neodymowy magnes zamontowany na talerzu obrotowym dokonało się w trakcie wielu serii testów i naukowych weryfikacji, włączając analizy pola magnetycznego. Zoptymalizowany obieg magnetyczny minimalizuje nieregularności obrotowe silnika i umożliwia zredukowanie fluktuacji prądowych napędu silnika, dzięki czemu zmniejszane są wszelkie wpływy na obiegi audio i inne obszary.

Nowo zaprojektowany talerz obrotowy

Podczas odtwarzania SA-CD lub DVD, maksymalna prędkość obrotów jest 4,5-krotnie większa niż w wypadku luty CD. Aby zapewnić, żeby talerz obrotowy poradził sobie z takimi prędkościami obrotowymi, ESOTERIC wybrał duraluminium jako materiał talerza obrotowego. Materiał ten znany jest powszechnie jako materiał stosowany do produkcji samolotów. ESOTERIC opracował nową technologię przetwarzania tego materiału tak, aby jego masa była mniejsza przy zachowaniu wysokiej precyzji. W rezultacie, X-03SE/UX-3SE wyposażony jest w stabilny talerz obrotowy zapewniający bezproblemowy odczyt danych i zapobiegający wibracjom płyty. Talerz obrotowy zabarwiony jest na czarno, aby pochłaniać wszelkie rozproszone odbicia lasera.

Sztywność i dokładność są znacząco ulepszone poprzez użycie precyzyjnych łożysk kulkowych stosowanych podczas montażu trzpienia wirnika


Para precyzyjnych łożysk kulkowych została użyta w zespole łożyskującym trzpienia wirnika i zastosowane zostało obciążenie wstępne do obręczy wewnętrznych, aby zredukować w sposób znaczący kołatanie i ruch wirnika podczas jego używania. Zwiększa to znacząco dokładność jednostki łożyskującej i znacząco poprawia dokładność obrotową i pozycjonującą.

sep

Zaawansowana technologia głowicy

ESOTERIC opracował kunsztowny mechanizm napędzający głowicę soczewki i nową strukturę sanek, aby soczewka była przemieszczana z wyjątkowo wysoką dokładnością. Ten nowy system zapewnia, że oś optyczna lasera znajduje się zawsze w samym środku zagłębienia ścieżki w celu zoptymalizowania odczytu.
Modyfikacje te zastosowane do wcześniejszych wersji mechanizmu VRDS (P-01) umożliwiają zminimalizowanie niepożądanych efektów drżenia powierzchni płyty i mimośród przy wyższych prędkościach obrotowych.

Struktura głowicy zaprojektowana, aby zapobiegać odchylaniu się osi optycznej lasera podczas ruchu soczewki

Głowica w zwykłych odtwarzaczach jest zaprojektowana w ten sposób, że soczewka zawieszona jest na przewodzie. Konstrukcja taka charakteryzuje się nie tylko niewielką sztywnością lecz również powoduje, że oś optyczna lasera może odchylać się od pozycji wertykalnej podczas ruchu soczewki. W przeciwieństwie do tego rozwiązania, głowica stosowana w X-03/UX-3 posiada strukturę trzpienia przesuwnego, która chroni oś optyczną lasera przed odchylaniem się nawet podczas ruchu soczewki. ESOTERIC charakteryzuje się również większą sztywnością części wspierających soczewkę.

Wyposażony w bezszczotkowy trójfazowy silnik z czujnikowym generatorem halla opracowany przez firmę TEAC

Aby zapewnić wysokie osiągi głowicy, jej płynne i ciągłe przemieszczanie się bezszczotkowy trójfazowy silnik z czujnikowym generatorem Halla opracowany przez firmę TEAC jest stosowany w prowadnicy sanek, a mocne obiegi kontroli prędkości sterują mechanizmem sanek. Podzespół głowicy jest zamontowany na cienkiej aluminiowej odlewanej ciśnieniowo podstawie zwiększającej dokładność ustawienia. Jest to następna technologia ulepszająca precyzję i dokładność funkcji odczytu danych.

sep

Izolacja wibracji systemu napędu wirnika i systemu napędu sanek

System napędu wirnika, który może generować niewielkie wibracje podczas obrotów, jest odizolowany od systemu napędu sanek. Jako że mechanizm sanek wymaga bardzo delikatnego sterowania, izolacja od wibracji wysokich częstotliwości zapewnia wyższe osiągi odczytu.

Mechanizm wysokiej precyzji i nowe oprogramowanie sterujące serwomechanizmem sterującym controlled servo control dla zwiększenia możliwości odtwarzania

Precyzyjnie obrobiony mechanizm połączony z nowym oprogramowaniem systemowym zapewnia optymalne sterowanie serwomechanizmem dla każdego typu płyty. Skutkuje to większymi możliwościami odtwarzania nośników.

Wycięta z aluminium szuflada na płytę

Szuflada na płytę, która ma wpływ na jakość dźwięku jest wytwarzana poprzez wycięcie jej z bloku aluminium. Strona stykająca się z płytą jest laminowana, aby chronić płytę.

 
technologia_header
vrdsneo_mechanizm_active
historia_vrdsneo