C-03_headerEsoteric_C-03

kupw_maxaudio

opis

Odzyskaj dynamiczny dźwięk z oryginalnej taśmy matki dzięki Master Sound Works

Najnowocześniejsza technologia, która ponownie wprowadzi cię w świat dźwięku odtwarzanego z taśm matek nagrywanych na żywo.

Taśmy matki uchwycają wszystkie informacje o muzyce, czy jest to ekspresja poszczególnych instrumentów smyczkowych, dętych, perkusyjnych czy śpiewu, kolor i harmonizacja ich dźwięków, atmosfera sali koncertowej i nastrój widowni.

ESOTERIC stworzył Master Sound Works z celem odzyskania bogactwa taśm matek bez utraty jakiegokolwiek elementu.

Korzystając w pełni z wieloletniego dziedzictwa firmy TEAC w zaawansowanych technologiach taśm audio, ESOTERIC ustanawia nowy standard w audio high-endowym.

cechy

High-endowa koncepcja konstrukcji oparta na tym, co najistotniejsze

Dostarczanie sygnałów audio najwyższej jakości do starannie skonfigurowanego obiegu centralnego eliminuje wszelkie elementy, które nie są całkowicie niezbędne. Ta minimalistyczna, skupiona na tym, co najistotniejsze, konstrukcja obiegu zapewnia niezrównaną jakość dźwięku przedwzmacniaczowi liniowemu C-03.

Wyeliminowanie z obiegu sygnałów obiegów pobocznych, takich jak obiegi regulacji barwy tonów czy funkcji REC OUT, umożliwiło nam utworzenie możliwie najkrótszej ścieżki sygnału. Minimalizacja obiegów umożliwiło nam uzyskanie optymalnego układu przy użyciu podzespołów najwyższej klasy. Rozmieściliśmy również płyty wejścia i wyjścia audio jedną nad drugą w dedykowanych komorach z tyłu chassis w pobliżu portów tylnych. Konstrukcja taka powoduje, że ścieżka sygnału jest jeszcze krótsza i jest „najbliższa źródłu". Wzmacniacz buforowy w C-03 stosuje dyskretną konfigurację wysokiej rozdzielczości dla wejścia i wyjścia. Stopień wyjściowy dostarcza sygnały do zewnętrznego wzmacniacza mocy poprzez obieg buforowy wyjścia z taką samą konstrukcją wysokonapięciową, jak w wypadku przetwornika D-01 D/A. Umożliwia to formie ESOTERIC dostarczenie wszelkich sygnałów muzycznych najczystszą możliwą ścieżką z oszczędnością mocy.

Drobiazgowa kontynuacja koncepcji dual mono L/R firmy ESOTERIC

High-endowa koncepcja dual mono L/R firmy ESOTERIC uzyskała powszechne uznanie na świecie i koncepcja ta została w pełni zastosowana w C-03. Urządzenia stereofoniczne łączą zazwyczaj ścieżkę sygnału dla kanałów lewego i prawego, ścieżkę mocy i układ podzespołów w jednej płycie obiegów. Koncepcja ta ma niestety różne wady.

C-03 usuwa te wady dzięki rozwiązaniu dual mono składającego się z dwóch identycznych płyt audio dla kanałów lewego i prawego. Co więcej, każdy kanał posiada swoją własną dedykowaną sekcję mocy i duży toroidalny transformator 200VA. Całkowicie rozdzielając kanał prawy i lewy, C-03 uzyskuje doskonałą separację pomiędzy kanałami i przytłaczającą wyższość nad systemami tradycyjnymi.

System sterowania głośnością, główny podzespół przedwzmacniacza

Podczas konstruowania C-03, przetestowaliśmy różne urządzenia i pracowaliśmy nad rozwojem obiegów i obudów od bardzo wczesnych etapów ewolucji systemu z zamierzeniem uzyskania bardzo wysokiej jakości dźwięku. W naszych poszukiwaniach doskonałych podzespołów dla koncepcji MASTER SOUND przeprowadziliśmy powtarzające się testy odsłuchowe, aby porównywać dźwięk z różnych wzmacniaczy oporowych i wzmacniaczy głośności, decydując się ostatecznie na wzmacniacz głośności wykonany przez firmę Burr-Brown (TI).

Umiejscawiając to urządzenie niezależnie na każdej płycie audio, zrealizowaliśmy konfigurację dual-mono nawet w domenie regulacji głośności –coś co zazwyczaj jest dzielone przez kanały lewy i prawy. Ponieważ sygnały audio są prowadzone jedynie przez płytę audio, obieg audio może być ograniczony do tylnej połowy komory, gdzie usytuowane są również terminale wejścia/wyjścia.

Pokrętło regulacji głośności intuicyjnie wskazuje głośność poprzez pozycję wskazówki. mikrokomputer rozpoznaje pozycję pokrętła poprzez przetwornik A/C, ustawiając odpowiednią głośność w stosunku do położenia pokrętła głośności wzmacniacza regulacji głośności. Regulacja balansu kanałów lewego i prawego, czułości wejścia i zysku całkowitego są sterowane kompleksowo przez mikrokomputer, który ustawia zysk wzmacniacza regulacji głośności w jednym miejscu. W odróżnieniu od sytuacji, gdy regulacje te są dokonywane przez wiele obiegów, w wypadku C-03 nie następuje degradacja sygnału lub zmiana w jakości akustycznej, nawet gdy regulowane są poszczególne elementy.

Wysoka jakość dźwięku poprzez pięć linii wejścia i trzy linie wyjścia

Można podłączyć nawet pięć urządzeń wejściowych do C-03 poprzez jego trzy linie wejścia RCA i dwie linie wejścia XLR. Terminale wejścia inne niż wybrane są całkowicie izolowane od obiegów, eliminując tym samym całkowicie wpływ elektryczny z nieaktywnych wejść, co pomaga w uzyskaniu wyższego poziomu jakości dźwięku. Terminal wejścia RCA3 może pomijać przedwzmacniacz korpusu głównego, jest on zatem przydatny do podłączania systemu A/V do C-03. Poza linią XLR, wyjścia zawierają dwa bardzo użyteczne linie do wzmocnienia bi-amp. C-03 dysponuje trzema opcjami wyjścia, można zatem wybierać pomiędzy RCA, XLR lub kombinacją obu.


Dopracowany projekt odcina zakłócenia od mikrokomputera


Wzmocniliśmy czystość sygnału dźwiękowego izolując elektrycznie sygnały sterowania z mikrokomputera do obiegu audio, dzięki optoizolatorowi, który chroni sekcję sterowania przed szumem cyfrowy,. Ponadto, C-03 wyłącza mikrokomputer na kilka sekund po zakończeniu regulacji głośności. mikrokomputer włącza się ponownie, gdy dedykowany obieg wykrywa, że poziom głośności jest regulowany. Cały obieg został zaprojektowany z zamiarem uzyskania dźwięku o najwyższej możliwej czystości. Nawet działanie zegara zostaje zawieszone, gdy odtwarzasz sygnał muzyczny.

Kompleksowe zastosowanie części wysokiej klasy - ESOTERIC starannie selekcjonuje podzespoły wysokiej klasy po wyczerpujących testach odsłuchowych.

Podczas konstruowania C-03, przetestowaliśmy różne urządzenia i pracowaliśmy nad rozwojem obiegów i obudów od bardzo wczesnych etapów ewolucji systemu z zamierzeniem uzyskania bardzo wysokiej jakości dźwięku. W naszych poszukiwaniach doskonałych podzespołów dla koncepcji MASTER SOUND, przeprowadziliśmy powtarzające się testy odsłuchowe, aby porównywać dźwięk z różnych wzmacniaczy oporowych i wzmacniaczy głośności, decydując się ostatecznie na wzmacniacz głośności wykonany przez firmę Burr-Brown (TI). Umiejscawiając to urządzenie niezależnie na każdej płycie audio, zrealizowaliśmy konfigurację dual-mono nawet w domenie regulacji głośności –coś co zazwyczaj jest dzielone przez kanały lewy i prawy.

Ponieważ sygnały audio są prowadzone jedynie przez płytę audio, obieg audio może być ograniczony do tylnej połowy komory, gdzie usytuowane są również terminale wejścia/wyjścia

Korpus o bardzo dużej masie zapewnia wspaniałą odporność na wibracje

Ważąc około 22kg (48.5lbs), C-03 jest zawodnikiem wagi superciężkiej – najsolidniej zbudowanym przedwzmacniaczem kiedykolwiek zaprojektowanym przez firmę ESOTERIC. Obiegi wejścia, wyjścia, źródła zasilania i sterowania są odseparowane od siebie w ich własnych dedykowanych komorach, dzięki czemu unika się wzajemnych interferencji i wzmacnia się również mechaniczną siłę i sztywność wzmacniacza.

Terminale wejścia i wyjścia są zamontowane na grubych 2-mm płytach stalowych, jakie stosujemy w panelu tylnym i są podłączone do płyty wewnętrznej przy użyciu elastycznego przewodu miedzianego, izolującego wewnętrzną płytę przed wibracjami zewnętrznymi. W połączeniu z ciężką 5-mm płytą dolną wspartą trzema wspornikami, ten projekt systemu całkowicie eliminuje wpływ wibracji zewnętrznych na płyty obiegów.

High-endowy wzmacniacz o niezobowiązującej elegancji

Konstrukcja korpusu C-03 idzie w ślady koncepcji projektu P-03 i D-03 ESOTERICa. Piaskowe wykończenie i metal drapany pięknie kontrastują na obudowie z grubego aluminium C-03.Piękno formy panelu górnego pozbawionego śrub i obłe rogi powodują, że C-03 pięknie się integruje z innymi urządzeniami z high-endowej rodziny ESOTERIC.

Bezprzewodowy pilot zdalnego sterowania jako standard

Bezprzewodowy pilot zdalnego sterowania, który umożliwia sterowanie selektorem wejścia, poziomem głośności i podstawowymi funkcjami odtwarzaczy ESOTERIC* dołączony jest jako akcesorium standardowe. * Poza P-01 i D-01

specyfikacja

Cechy audio (Zysk=tryb0dB)
Maksymalny poziom wyjścia 7V
Znamionowy poziom wyjścia 2V
Impedancja wyjścia 47Ω (RCA)
100Ω (XLR)
Całkowite zniekształcenie harmoniczne 0.005% (1kHz, wejście 2V)
0.001% (1kHz, wejście 2V, Awgt)
Pasmo przenoszenia 5Hz do 120kHz (-3dB)
10Hz do 35kHz (-0.5dB)
Stosunek sygnał/szum 100dB (wejście 2V,Awgt)
Zysk 0dB/+12dB przełączalny
Czułość wejścia 2.05V (moc znamionowa)
870mV (wyjście 850mV)
410mV (wyjście 400mV)
Maksymalny poziom wejścia 7V
Impedancja wejścia 40kΩ (RCA,XLR)
Ogólne Zasilanie 230V 50Hz, prąd przemienny
120V 60Hz, prąd przemienny
220V 60Hz, prąd przemienny
Pobór mocy 18W
Wymiary zewnętrzne (S×W×G) 445×129×383 mm
(17-1/2×5-1/16×15-1/16 ")
Masa 22kg (48lbs 8oz)
- Konstrukcja i dane techniczne mogą ulec zmianie bez ostrzeżenia.
- Produkt jest dostępny w trzech różnych wersjach zasilania przedstawionych w tabeli powyżej. Sprawdź, czy napięcie oznaczone na panelu tylnym pasuje do zasilania sieciowego w twoim regionie.
- Kształt wejścia zasilania i wtyk dołączonego przewodu zasilania zależy od rodzaju zasilania i kraju przeznaczenia.

 
produkty
Odtwarzacze CD/SACD
transporty_cdcacd
przetworniki
odtwarzacze_cdsacddvd
transporty_cdsacddvd
wzmacniacze
przedwzmacniacze_active
wzmacniacze_zintegr
zintegr_sys_audio_active
masterclock
kolumnyodtwarzacze-sieciowe