K-01_headerEsoteric_K-01


opis


ESOTERIC wprowadza K-01, flagowy model naszej linii zaawansowanych przetworników C/A i odtwarzaczy Super Audio CD/CD wszystko-w-jednym, opierając się na najbardziej zaawansowanych technologiach firmy ESOTERIC i serii szeroko nagradzanych oddzielnych P-01/D-01. Siedem lat upłynęło od początków oryginalnego X-01, wyposażonego w wysoce precyzyjny i sztywny mechanizm transportu SACD/CD VRDS-NEO. Seria X-01/X-03, która znajduje się na szczycie linii odtwarzaczy SACD/CD wszystko-w-jednym została całkowicie zaktualizowana i debiutuje w listopadzie 2010 jako nowa seria „K”.

Koncepcja serii K jest wyjątkowo jasna i prosta - dwukanałowy przetwornik C/A i odtwarzacz stereofoniczny, który zapewnia komfortowe doświadczenia muzyczne bez dodawania ani ujmowania niczego z oryginalnego materiału źródłowego. Wszelkie aspekty projektowania i konstruowania serii K podporządkowane zostały bardzo wyśrubowanym wymogom, aby jeszcze bardziej poszerzyć możliwości technologii opracowanych przez ESOTERIC. Projektowanie i konstruowanie dokonane zostało z zastosowaniem know-how w zakresie technologii mechatronicznych, najbardziej zaawansowanych technologii audio i ewoluujących materiałów, w tym urządzenia DAC, gdzie koszt nie stanowił ograniczenia. Seria K zaangażowana jest w poszerzanie możliwości najbardziej zaawansowanych technologii, aby zadowolić purystów dźwięku dwukanałowego, zarówno w wypadku plików audio wysokiej rozdzielczości, jak i aplikacji odtwarzania dźwięku zawartych na płytach.

K-01 wyposażony jest w nasz nowy mechanizm VRDS-NEO - „VMK-3.5-10”, który w sposób znaczący poszerza możliwości w stosunku do dotychczasowych modeli VRDS, z zastosowaniem konfiguracji dual mono 32-bitowych monofonicznych przetworników C/A z czterema obiegami równoległymi/dyfernecjału przetwornika C/A na kanał. Obieg audio analogowego wyposażony jest w oddzielny transformator mocy. Wysoce precyzyjny obieg zegara został również ulepszony. Dostępne są trzy zestawy wejść cyfrowych 192 kHz/32-bit obsługujących najbardziej zaawansowane źródła cyfrowe o wysokiej częstotliwości próbkowania. Oprogramowanie napędu USB obsługuje asynchroniczną transmisję 192 kHz/32-bit z twojego komputera.

K-01 jest topowym źródłem cyfrowym, dwukanałowym urządzeniem odtwarzającym, będącym odpowiedzią na najbardziej rygorystyczne wymagania wielbicieli muzyki i purystów dźwięku.

cechy


Mechanizm transportu VRDS-NEO „VMK-3.5-10”

Mechanizm transportu VRDSNEO opatentowany przez ESOTERIC stosuje wysoce precyzyjny talerz obrotowy do obracania płyt Super Audio CD/CD, polepszając precyzję odczytu poprzez korekcję mechaniczną przesuwania się powierzchni. Jest to wszechstronne zastosowanie high-endowej technologii mechatronicznej ESOTERIC-a. K-03 stosuje nowszą wersję konfiguracji mechanizmu, zastosowaną w odtwarzaczu SACD/CD P-03 i zawiera obecnie VRDS-NEO „VMK-3.5-10”. Ten nowy mechanizm VRDS posiada jeszcze bardziej udoskonaloną konstrukcję obiegu napędu. Dodatkowo, mechanizm ładowania płyt wyposażony jest w mechanizm przesłony, zaprojektowany, aby eliminować zakłócenia zewnętrzne i zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu, które mogą pogarszać elektormagnetyczne działanie systemu.

VRDS-NEO „VMK-3.5-10” jest nowym mechanizmem wysokiej jakości stosującym łożyska wrzecionowe z kulkami ceramicznymi. Zastosowane są duraluminiowy talerz obrotowy o mikronowej dokładności i 10 mm stalowy mostek talerza, wynikiem czego jest masa całkowita 5,2 kg. Dodatkowo, wypróbowane cechy mechanizmu VRDS-NEO, takie jak silny neodymowy trójfazowy bezszczotkowy silnik osadzony na trzpieniu, thread feed control (który wyewoluował z filozofii P-0), soczewka przesuwana na trzpieniu, dzięki czemu wiązka laserowa w sposób konsekwentny oświetla płytę prostopadle, zostały odziedziczone przez K-03.

Nowy obieg VS-DD wrzeciona serwa


Obieg napędu mechanizmu transportu, przeznaczony specjalnie do odtwarzania audio, został opracowany od nowa, aby uzyskać płynniejsze i bardziej dokładne sterowanie serwem. VS-DD (VRDS Spindle Discrete Driver), nowo opracowany, dyskretny obieg wzmacniacza, stosowany jest, aby napędzać silnik wrzeciona, który jest sercem mechanizmu VRDS-NEO „VMK-3.5-10” . Specjalne opatentowane transformatory toroidalne są również stosowane w zasilaczu. Dyskretny obieg transformatora optymalizuje wyjście zasilania do silników, aby zapewnić płynniejszy i bardziej delikatny napęd wrzeciona. Dodatkowo, oddzielny zasilacz jest stosowany do każdego silnika wrzeciona pobierającego moc, aby wyeliminować jakikolwiek negatywny wpływ na obieg audio i uzyskać niesamowite osiągi. Ten poziom osiągów zbliżony jest do jakości oddzielnego transportu i systemu DAC.

Przetworniki C/A Dual Mono bazujące na filozofii D-01

Obiegi przetwornika C/A K-03 oparte są na konstrukcji obiegów D-01 ESOTERIC-a, zapewniając równoległe/dyferencjalne wyjście dla czterech obiegów na kanał. Uzyskuje się dzięki temu oszałamiającą liniowość i bardzo niski współczynnik zniekształceń.

Jeśli chodzi o samo urządzenie przetwornika C/A, po dokonaniu niezliczonych wszechstronnych próbach odsłuchowych i niezawodności systemowej, zastosowany został top-endowy, 32-bitowy AK4399 (*) wyprodukowany przez ASAHI KASEI Microdevices Corporation. 32-bitowe przetworniki C/A AKM, z czterema obiegami na kanał, zostały zamontowane na oddzielnych płytach audio analogowego, dla każdego kanału lewego i prawego i zostały skonfigurowane do operacji dual mono, o takim samym układzie dla każdego z dwóch kanałów.

Zasilacz wyposażony jest w toroidalne transformatory zastosowane specjalnie dla obiegów analogowych audio. Transformatory wzmacniają idealny potencjał zasilania z zasilaczem, który jest oddzielny od zasilacza transportu oraz doskonała separację kanałów uzyskaną poprzez konfigurację oddzielnego zasilania dla kanałów lewego i prawego, aby uzyskać odtwarzanie wysokiej jakości z bogatą lokalizacją dźwięku i głębią.


(*1) AK4399 to Audio4pro™ i jest produktem i marką firmy ASAHI KASEI MICRODEVICES CORPORATION i jest przeznaczony do profesjonalnych
aplikacji audio i audio cyfrowego.

Dyskretny obieg wysokiej jakości bufera z zasilaczem wysokoprądowym


Dyskretny obieg wyjścia buforu o wysokoprądkowym zasilaniu +/- 22 V został wdrożony dla wyjścia analogowego audio z zastosowaniem technologii użytej w D-01. Wysoki potencjał napędu i współczynnika obrotu jest w pełni wykorzystywany, aby zapewnić doskonałe odtwarzanie różnych sygnałów, od drobnych do wyjścia wysokiej mocy. Te mocne, dyskretne obwody wyjścia bufera ułożone są symetrycznie dla każdej ciepłej/zimnej linii sygnału, aby utworzyć bogatą i w pełni zbalansowaną konfigurację dla wyjść audio XLR. Dodatkowo, zastosowana została konfiguracja równoległego wyjścia bufera, aby przełączać wzmacniacz bufera na konfigurację równoległą, gdzie używane są wyścia audio RCA. Wynikiem tych rozwiązań jest zaawanoswany obieg i lepsza jakość dźwięku dla każdego ze zbalansowanych i niezbalansowanych wyjść sygnału.

Szeroka gama funkcji konwersji C/C, które obsługują wiele rodzajów źródeł

Zastosowana została szeroka gama funkcji konwersji C/C, aby pasowały one do twojego ulubionego źródła lub do twoich osobistych preferencji w kwestii jakości dźwięku. Funkcje te zawierają tryb konwertowania formatów DSD i PCM bezpośrednio na sygnały analogowe oraz konwersja do góry PCM - dwukrotnie (64/88.2/96 kHz) lub czterokrotnie (128/176.4/192 kHz) w stosunku do oryginalnej częstotliwości próbkowania. Dostępna jest nawet konwersja PCM do DSD.

1. Sygnały PCM z CD i/ub zewnętrznych urządzeń cyfrowych:
- oryginalna częstotliwość próbkowania
(32/44.1/48/88.2/96/176.4/192 kHz)
- konwersja x 2 (64/88.2/96 kHz) / x 4 (128/176.4/192 kHz)
- konwersja PCM do DSD

2. Sygnały SACD DSD
- odtwarzanie DSD

Cztery rodzaje filtrów cyfrowych i tryb „Off” (wyłączone) filtra cyfrowego

K-03 wyposażony jest w cztery rodzaje filtrów cyfrowych dla przetwarzania sygnału PCM. Poza dwoma filtrami filtrów cyfrowych FIR, które szczycą się wyśmienitą jakością dźwięku, dostępne są dwa filtry cyfrowe o krótkim opóźnieniu. Filtry te, często określane jako filtry apodyzacyjne, eliminują preecho i efekty dzwonienia w kształcie fali impulsu, aby reprodukować sygnał audio jako bardziej naturalny i precyzyjny dźwięk, wolny od artefaktów często występujących w nagraniach CD. Dostępny jest również tryb Off filtra cyfrowego, w którym omijane są wszystkie 4 filtry cyfrowe. Możesz wybrać którykolwiek z filtrów cyfrowych lub tryb Off, zgodnie z twoimi preferencjami.

Trzy systemy wejścia cyfrowego obsługujące wysokie częstotliwości próbkowania


Nawet gdy używasz K-03 jako dyskretny przetwornik C/A źródeł o wysokiej częstotliwości próbkowania, K-03 wykorzystuje w pełni olśniewającą jakość swoich 32-bitowych przetworników C/A dual mono. K-01 posiada trzy systemy wejść, (USB, koaksjalne i optyczne), a te wejścia cyfrowe obsługują źródła o wysokiej częstotliwości próbkowania do 192 kHz/24 bit.

Wejście USB obsługujące transmisję asynchroniczną i źródła 192 kHz/24 bit umożliwia odtwarzanie wysokiej jakości muzyki zapisanej na komputerze

Źródła o wysokiej częstotliwości jakości studyjnej mogą być przesyłane do wejścia z ich oryginalną rozdzielczością, poprzez połączenie K-03 do twojego komputera przy użyciu połączenia USB. ESOTERIC opracował opatentowane oprogramowanie sterownika USB (oprogramowanie sterownika może być ściągnięte ze strony internetowej ESOTERIC). Wejście USB obsługuje wysokiej jakości transmisję asynchroniczną i wejście źródeł o wysokiej częstotliwości próbkowania do 192 kHz/24 bit. Trzy tryby transmisji, włączając dwa rodzaje transmisji szybkiej prędkości (w tym transmisję asynchroniczną) oraz standardowa transmisja o pełnej prędkości są również dostępne, aby rozszerzyć kompatybilność z szeroką gamą komputerów i systemów operacyjnych. Dodatkowo, izolator USB Esoterica izoluje ścieżki zasilania i sygnału od systemu wejścia USB. Izolator ten eliminuje interferencje z urządzeń zewnętrznych, włączając komputer, aby uzyskać czystą reprodukcję plików muzycznych wysokiej rozdzielczości bez uszczerbku na wierności.

* Uwaga: odtwarzanie formatów zależy od możliwości odtwarzacza muzycznego zainstalowanego na komputerze.

Wysoce precyzyjny zegar VCXO

Nowo zaprojektowany wysoce precyzyjny zegar został zastosowamy, aby uzyskać najwyższą jakość dźwięku odtwarzacza wszystko-w-jednym. Oscylator VCXO (voltage controlled crystal oscillator) o dokładności +/- 0,5 ppm stosujący duży kryształ został użyty w K-01, co ma bardzo korzystny wpływ na zaawansowaną jakość dźwięku. Dodatkowo, stabilizowany obieg zasilania polepsza stabilność operacji obiegu zegara. Gdy K-01 używany jest bez zewnętrznego zegara WORD, wysoce precyzyjny sygnał synchronizacji zegara generowany przez VCXO jest bezpośrednio przesyłany do przetwornika C/A, bez przechodzenia przez obieg PLL. Umożliwia to reprodukcję o wysokiej precyzji, która przewyższa standardowe konstrukcje. Znacząco to również redukuje wszelkie słyszalne drgania podczas transmitowania sygnałów audio, dzięki czemu uzyskuje się reprodukcję o wysokiej prędkości i wysokiej jakości, pełną dramatyzmu i akustycznej delikatności.

(*2) Ustawienie fabryczne.

Funkcja synchronizacji WORD umożłiwiająca synchronizację z urządzeniami zewnętrznymi

K-01 wyposażony jest w funkcję synchronizacji WORD do synchronizowania z zewnętrznym zegarem WORD. Umożliwia to uzyskanie systemu dźwięku wyższej jakości poprzez podłączenie urządzenia do generatora zegara głównego wysokiej precyzji, takiego jak rubidowy zegar taktujący G-0Rb. Jeśli chodzi o obsługiwane częstotliwości synchronizacji zegara,10 MHz jest nową obsługiwaną częstotliwością, poza dotychczasowymi 44.1/88.2/176.4 kHz.

Funkcja precyzyjnego 32-bitowego tłumika cyfrowego

Funkcja ta umożliwia 32-bitowe przetwarzanie cyfrowe i wysoce precyzyjne sterowanie głośnością, wykorzystywane w 32-bitowych urządzeniach C/A. Opcja 32 bitów poszerza o 8 bitów limit dostępny w wypadku standardowych 24 bitów i umożliwia sterowanie głośnością bez pogorszenia jakości dźwięku wynikającą z chwilowego zaniku sygnału.

Wyjątkowa wszechstronność

Napięcie wyjścia gniazd wyjścia XLR może być przełączana zgodnie z czułością wejścia wzmacniacza, który podłączyłeś do K-01 (0dB/+6dB). Możesz również wybrać Hot 2 lub Hot 3 do przypisywania pinów XLR. Dodatkowo, możesz przełączać wyjście analogowe pomiędzy RCA, XLR i OFF, zgodnie z podłączonymi urządzeniami. K-01 wyposażony jest w jedno cyfrowe wyjście koaksjalne obsługujące wyjście cyfrowe CD i wyjście pass-thru do sygnałów podawanych do wejścia z zewnątrz. Jednakże, wyjścia cyfrowe dla SACD (wiązki danych DSD) i sygnał po konwersji C/C nie są obsługiwane. W celu redukcji szumów, możliwe jest wyłączanie obiegu, gdy nie jest używane wyjście cyfrowe.

Konstrukcja chassis z oddzielną komorą dla każdego bloku obiegów

Konstrukcja chassis z oddzielnymi komorami bloków obiegów łączy koncepcję oddzielnych transportów SACD/CD i przetworników C/A w urządzeniu wszystko-w-jednym. Pomaga to wyeliminować krzyżowe zanieczyszczanie pomiędzy sąsiadującymi obiegami. Mechanizm transportu VRDS-NEO o dużej masie usytuowany jest w centrum urządzenia i przytwierdzony jest bezpośrednio do 5-mm stalowego chassis dolnego i wsparty w trzech punktach opatentowanymi przez ESOTERIC wspornikami (Patent Nr 4075477). Ten trzypunktowy system skutecznie usuwa wibracje mechanizmu rotacyjnego dzięki dużej bezwładności, zapewniając bardzo solidną podstawę, wolną od wibracji i rezonansu.

Wnętrze chassis K-01 posiada strukturę dwupoziomową z pięcioma komorami, Każdy blok obiegu znajduje się w swojej własnej komorze, aby zminimalizować konflikty pomiędzy obiegami. Dwie oddzielne płyty audio dla każdego kanału są zamontowane na tylnej części górnej komory, najbliższej terminalom tylnym, aby zapewnić najkrótszą ścieżkę sygnału. Obieg zasilania audio i transformatory mocy są odizolowane od płyty audio przez wewnętrzną stalową płytę chassis i zawieszone wewnątrz komory na dole płyty audio. Taki trójwymiarowy układ umożliwia najkrótsze możliwe okablowanie i minimalizuje jakikolwiek wpływ wycieku strumienia magnetycznego i wibracji.

K-01 wyposażony jest w dwa transformatory toroidalne wysokiej pojemności, włączając jeden przeznaczony wyłącznie dla przetworników C/A i dla obiegów audio i drugi do napędzania cyfrowego obiegu i mechanizmu. Konstrukcja taka zapewnia możliwość dedykowanego zasilania wszystkich bloków obiegów bez interferencji.

Duża masa K-01 wynosząca około 31 kg jest wynikiem zaangażowania ESOTERIC-a w najwyższą jakość w kwestii izolacji podzespołów i tworzenia komór. Konstrukcje te praktycznie eliminują rezonans i wibracje sąsiadujących podzespołów mechanicznych i elektrycznych.
Piękna zaokrąglona forma


K-01 dziedziczy swój wygląd po flagowej linii oddzielnych odtwarzaczy cyfrowych i urządzeń DAC ESOTERIC-a, z grubymi aluminiowymi panelami przedni/bocznymi/górnymi i z zaokrągloną formą bez widocznych śrubek na panelu górnym i na rogach. Forma taka daje poczucie elegancji i satysfakcji z posiadania. Poza eliminowaniem jakichkolwiek niepożądanych wibracji, które towarzyszą zazwyczaj konstrukcją z śrubkami na górze i z boków.

High-endowy, wykończony w skórze pilot zdalnego sterowania

Do K-01 dołączony jest pilot zdalnego sterowania, który wykończony jest w skórze i posiada aluminiową obudowę, a jego masa jest po prostu odpowiednia. Łatwość użycia i dokładność tego pilota bazuje również na koncepcji systemu „serii P” ESOTERIC-a.

specyfikacja

Kompatybilne płyty Super Audio CD, CD (kompatybilne CD-R/CD-RW)
Wyjście analogowe audio Gniazda Gniazda XLR (2 kanały) x 1
Gniazda RCA (2 kanały) x 1
Impedancja wyjścia XLR: 100 Ω
RCA: 47 Ω
Maksymalny poziom wyjścia
(1 kHz, pełna skala, 10 k
XLR (zysk: 0 dB): 2,45 Vrms
RCA: 2,45 Vrms
Pasmo przenoszenia 5 Hz do 55 kHz (3 dB)
Stosunek sygnał/szum (S/N) 115 dB
Całkowite zniekształcenie harmoniczne 0,0015% (1 kHz)
Wyjście cyfrowe audio Wyjście cyfrowe audio 0,5 Vp-p/75 Ω
Wejście cyfrowe audio Terminal koaksjalny RCA x 1 (impednacja wejścia 75 Ω)
Optyczny terminal cyfrowy x 1 24,0 do 14,5 dBm
Port USB USB 2.0 / 192 kHz-24 bit, asynchroniczne
Format wejścia
synchronizacji Word
Gniazdo 75 Ω
Impedancja wejścia Fala prostokątna: równoważna z poziomami TTL
Poziom wejścia Fala sinusoidalna: 0,5 do 1,0 Vrms/50 do 75 Ω
K-01 może akceptować i synchronizować następujące częstotliwości odbierane z urządzeń zewnętrznych: 44.1 kHz,
88.2 kHz, 176.4 kHz, 10 MHz (dokładaność zakresu taktowania w zakresie ±15 ppm)
Przetwornik C/A K-01 Urządzenia DAC AK4399 32bit x 8
Ogólne Zasilanie 230 V, 50 Hz, prąd przemienny
120 V, 60 Hz, prąd przemienny
220 V, 60 Hz, prąd przemienny
Pobór mocy 33 W
Wymiary zewnętrzne (szer x wys x gł) 445 x 162 x 438 mm (włączając elementy
Masa 31 kg
Akcesoria Pilot zdalnego sterowania (RC-1156) x 1
Baterie (AA) x 2
Przewód zasilania x 1
Filcowe podkładki x 4
Instrukcja obsługi x 1
Gwarancja x 1
* Urządzenie jest dostępne w trzech różnych wariantach zasilania przedstawionych w tabeli powyżej. Sprawdź, czy napięcie określone na
panelu tylnym urządzenia jest zgodne z napięciem obowiązującym w twoim regionie.
* Kształt gniazda i wtyku zasilania dołączonego przewodu zasilania różni się w zależności od napięcia i kraju przeznaczenia.


 
produkty
odtwarzacze_cdsacd_active
transporty_cdcacd
przetworniki
odtwarzacze_cdsacddvd
transporty_cdsacddvd
wzmacniacze
przedwzmacniacze
wzmacniacze_zintegr
zintegr_sys_audio_active
masterclock
kolumny
odtwarzacze-sieciowe