SA-50_headerEsoteric_SA-50


opis


Nowy „SA-50”, zintegrowany wzmacniacz wyposażony w mechanizm VOSP i 32-bitowe przetworniki A/C

cechyMechanizm VOSP

Mechanizm "VOSP" wyposażony jest w specjalnie zaprojektowany zespół głowicy osadzonej na trzpieniu. Ten system głowicy wyewoluował z transportów P-01 i P-03 firmy ESOTERIC. Taka konstrukcja głowicy zapewnia, że oś optyczna lasera znajduje się zawsze w samym środku ścieżki danych, aby zapewnić najwyższą dokładność ich odczytu. Dzięki mechanizmowi VOSP, żadna korekcja odchylenia osi nie jest konieczna, ponieważ nie dopuszczane jest żadne odchylenie osi odczytu danych.

Masowy / pozbawiony rezonansu mechanizm stabilizatora

Mechanizm VOSP jest mocno zaciśnięty na stalowej płycie i stabilizatorze o dużej średnicy wykonanym z 8-mm stali redukującym niepożądany rezonans spowodowany dużą prędkością obrotu płyty. Cały zespół mechanizmu jest zamontowany bezpośrednio na dole chassis i dwa wewnętrzne stalowe wsporniki utrzymują mocno mechanizm dla uzyskania najwyższych właściwości anty-rezonansowych.

W pełni 32-bitowy przetwornik C/A

SA-50 wyposażony jest w najnowszy zaawansowany wielobitowy przetwornik A/C "AK4392" wyprodukowany przez Asahi Kasei EMD. AK4392 charakteryzuje się wysoka precyzją konwersji C/A z rozszerzonym 32-bitowym przetwarzaniem poprzez wszystkie stopnie wyjściowe. 32 bit-owy procesor ma również wystarczającą przestrzeń do 24-bitowego lub mniejszego przepływu danych i w sposób znaczący przyczynia się do tworzenia „trójwymiarowego” obrazowania dźwięku. SA-50 stosuje 1 układ na kanał w konfiguracji dual mono uzyskując maksymalne osiągi poza 32-bitowym AK4392. Dzięki temu rozwiązaniu bardzo czyste sygnały cyfrowe są konwertowane na klarowne sygnały analogowe o dużej gęstości.

Możliwość dokonania bardzo zaawansowanej konwersji cyfrowej;
Konwersja DSD do 32 bit PCM dla SA-CD
Konwersja PCM do DSD dla Redbook CD


SA-50 oferuje możliwość wyboru przez użytkownika konwersji sygnału cyfrowego. Wysoce zaawansowane funkcje konwersji cyfrowej SA-50 zawierają 32-bitowe przetwarzanie PCM  zapewniające szeroką gamę opcji mogących być dopasowanych do twojego systemu audio lub do twoich ogólnych preferencji odsłuchowych.

(1)  SA-50 może przetwarzać bezpośrednio macierzyste sygnały DSD na sygnały analogowe oraz konwertować sygnał DSD na 32-bitowy sygnał PCM. Częstotliwość nadpróbkowania może zostać wybrana spośród: ×2 (88.2 kHz) lub ×4 (176.4 kHz).
(2)  Możliwość dokonania konwersji PCM do DSD dla Redbook CD i dla sygnałów PCM odbieranych z zewnętrznych źródeł cyfrowych.
(3)  Sygnały PCM są przetwarzane przy użyciu 32-bitowego filtra cyfrowego wzmacniającego naturalny potencjał odtwarzania. Częstotliwość nadpróbkowania może zostać wybrana spośród ×2 (88.2 kHz) lub ×4 (176.4 kHz).
(4)  Można wybrać 2 tryby dla filtra cyfrowego PCM. (Tryb FIR / Tryb krótkiego opóźnienia).

Wejścia cyfrowe / Cyfrowy attenuator głośności

SA-50 wyposażony jest w 3 wejścia cyfrowe (COAX, OPTICAL, USB) i cyfrowy attenuator głośności. Konstrukcja ta umożliwia, że SA-50 może być użyty jako samodzielny 32-bitowy przetwornik z funkcją upsmplingu lub jako przedwzmacniacz cyfrowy!

Dedykowane dwukanałowe analogowe wyjście audio wysokiej jakości 
Precyzyjne obrazowanie i głębsze pole dźwiękowe


Obiegi wyjścia analogowego audio są również w konfiguracji dual mono tworząc wyjątkowo dobrą separację kanałów. Może zostać wybrane wyjście RCA (jednostronne) lub wyjście XLR (w pełni zbalansowane). Podczas odtwarzania wybranego trybu wyjścia, analogowa ścieżka wyjścia, która nie jest używana, nie jest całkowicie dezaktywowana.
Ta koncepcja dwukanałowego obiegu dedykowanego jeszcze bardziej wzmacnia precyzyjne obrazowanie, przejrzystość i głębokie pole dźwiękowe.

Bogate i szybkie możliwości zasilania

Duży, specjalnie opracowany transformator toroidalny posiada wysoki potencjał efektywnego zasilania. Zapewnia to moc elektryczną do bardzo szybkiego napędzania mechanizmu i obiegów audio bez tworzenia szumów ani zniekształceń zanieczyszczających ścieżkę sygnału.

Synchronizacja Word

SA-50 wyposażony jest w terminal wejścia WORD SYNC, aby akceptować zewnętrzny sygnał przychodzący WORD Clock. Wejście może współpracować z sygnałami zegara 44.1 / 88.2 / 176.4 / 100 kHz. Urządzenie może również działać przy zastosowaniu oryginalnego sygnału 100 kHz Universal Clock firmy ESOTERIC (Częstotliwość kompatybilna z SACD/CD i DVD). Przychodzący ultra stabilny sygnał zegara z urządzeń zewnętrznych, takich jak zegar taktujący (ESOTERIC G-03X lub G-0Rb), wydajnie polepsza urządzenie zapewniając wyższe osiągi i lepszą przejrzystość akustyczną, polepszoną separację kanałów i szersze pole dźwiękowe.

Podwójne obiegi PLL redukują drgania, gdy podłączone jest źródło cyfrowe bez funkcji WORD SYNC

SA-50 dzieli dwustopniową redukcję drgań PLL z przetwornikiem C/A D-05 firmy ESOTERIC i ma duże możliwości jako samodzielny przetwornik C/A / reclocker, gdy podłączony jest on z transportem CD, media serwerami lub innymi źródłami zewnętrznymi. Drugi stopień PLL posiada swój własny, sterowany napięciowo kryształowy zegar i regeneruje sygnał zegarowy utworzony przez pierwszy stopień obiegu PLL. Podwójne obiegi PLL, z dwoma różnymi charakterystykami odpowiedzi w redukcji drgań, skutecznie oczyszczają cyfrowy sygnał wejścia, nawet wtedy gdy urządzenie podłączone jest do transportu, który nie jest wyposażony w funkcję WORD SYNC. Możesz wyłączyć drugi stopień PLL, gdy urządzenie jest podłączone do transportu wyposażonego w funkcję WORD SYNC.

Bardzo sztywna konstrukcja chassis dla optymalnej kontroli rezonansu

Panel przedni SA-50 jest wyprodukowany z grubego wytłaczanego aluminium. Pomaga to zapewnić sztywność chassis, redukując niepożądane wibracje i rezonans, zapewniając również mocniejszą konstrukcję wsparcia dla centralnie zamontowanego mechanizmu VOSP. Panele górny i boczne są wykonane z grubej na 5 mm aluminiowej płyty, co zwiększa absorpcję rezonansu. W połączeniu z trzema wyjątkowo dokładnymi nóżkami wykonanymi z hartowanej stali, ta koncepcja chassis pomaga odizolować urządzenie od zewnętrznych wibracji, umożliwiając bardzo stabilne i precyzyjne zamontowanie mechanizmu VOSP oraz uzyskanie bardzo sztywnej i odpornej na rezonans konstrukcji.

specyfikacja

Kompatybilne typy płyt Super Audio CD, CD (kompatybilne CD-R/CD-RW)
Wyjście audio (Audio analogowe) Gniazda Gniazda XLR (2-kanałowe) ×1
Impedancja wyjścia XLR: 100Ω
RCA: 100Ω
Maksymalny poziom wyjścia (1kHz, pełna skala, 10kΩ) XLR: 2.2Vrms
RCA: 2.2Vrms
Pasmo przenoszenia 5Hz do 40kHz (SA-CD)
Stosunek sygnał/szum (S/N) 130dB
Całkowite zniekształcenie harmoniczne 0.001% (1kHz)
Wyjście audio (Audio cyfrowe) Cyfrowe gniazdo optyczne ×1 15 do 21 dBm
Koaksjalne gniazdo RCA ×1 0.5 Vp-p/75 Ω
Cyfrowe wejście audio Cyfrowy terminal optyczny ×1 24.0 do 14.5 dBm peak
Koaksjalny terminal RCA × 1 (Impedancja wejścia 75Ω) 0.5Vp-p
Port USB USB 1.1 lub wyższy
Format synchronizacji Word Gniazdo BNC
Impedancja wejścia 75Ω
Poziom wejścia Ekwiwalentny do poziomów TTL
SA-50 może akceptować i synchronizować następujące częstotliwości odbierane z urządzeń zewnętrznych (fala prostokątna): 44.1kHz, 88.2kHz, 176.4kHz, 100kHz
Ogólne Zasilanie 230V 50Hz, prąd przemienny 120V 60Hz, prąd przemienny 220V 60Hz, prąd przemienny
Pobór mocy 15W
Wymiary zewnętrzne (WSG) 442×153×353 mm
(17 3/8×6×13 7/8 ")
(włączając elementy wystające)
Masa 18kg (37 15/16 lb)
Temperatura eksploatacyjna +5°C to +35°C
Wilgotność eksploatacyjna 5% to 85% (bez skraplania się pary wodnej)
Temperatura przechowywania +20°C do +55°C
- Konstrukcja i dane techniczne mogą ulec zmianie bez ostrzeżenia.
- Masa i wymiary są przybliżone.
- Ilustracje mogą się nieznacznie różnić od produkowanych modeli.
- Produkt jest dostępny w trzech różnych wersjach zasilania przedstawionych w tabeli powyżej. Sprawdź, czy napięcie oznaczone na panelu tylnym pasuje do zasilania sieciowego w twoim regionie.
- Kształt wejścia zasilania i wtyk dołączonego przewodu zasilania zależy od rodzaju zasilania i kraju przeznaczenia.
 
produkty
odtwarzacze_cdsacd_active
transporty_cdcacd
przetworniki
odtwarzacze_cdsacddvd
transporty_cdsacddvd
wzmacniacze
przedwzmacniacze
wzmacniacze_zintegr
zintegr_sys_audio_active
masterclock
kolumny
odtwarzacze-sieciowe