X-01D2_header
Esoteric_X-01D2

kupw_maxaudio


opis


X-01D2: flagowiec ESOTERICa – zintegrowany odtwarzacz Super Audio CD/CD z serii "X" otwiera nową erę odtwarzania audio.
X-01D2 wyposażony jest w mechanizm VRDS-NEO serii P-03 firmy ESOTERIC oraz podwójny system przetwornika C/A. Ten nowy system audio zawiera interaktywną funkcję konwersji sygnału DSD/PCM.

cechy


Mechanizm VRDS-NEO P-03, udoskonalony w stosunku do oryginalnego mechanizmu X-01 jest ucieleśnieniem „mechatroniki” i technologii firmy ESOTERIC najwyższego stopnia zapewniając najwyższe doznania odtwarzania dźwięku.

Para precyzyjnych łożysk kulkowych została użyta w zespole łożyskującym trzpienia wirnika i obciążenie wstępne stosowane jest zastosowane do wewnętrznych obręczy. Redukuje to w sposób znaczący kołatanie i ruch wirnika podczas jego używania. Zwiększa to  znacząco dokładność jednostki łożyskującej i znacząco poprawia dokładność pozycjonującą. Ceramiczne łożyska kulkowe wspierają płynny i precyzyjnie kontrolowany ruch obrotowy talerza zarówno przy małych jak i dużych prędkościach.

Gdy szuflada na płytę jest zamknięta, przesłona zakrywa otwór przedni szuflady. W wyniku tego rozwiązania, przesłona chroni wewnętrzny mechanizm, redukując wszelkie wibracje mechaniczne bądź akustyczne (tworzone na przykład przez głośniki niskotonowe).

Cyfrowa technologia High End


X-01D2 wyposażony jest w dwa przetworniki C/A wysokiej jakości: urządzenie Analog Devices "AD1955" kompatybilne z DSD PCM oraz wielobitowe urządzenie Burr Brown "PCM 1704".
Ekskluzywna technologia  "D2" firmy ESOTERIC stosuje funkcje interaktywnej konwersji formatu pomiędzy PCM i DSD, zapewniając najwyższy potencjał i wszechstronność przetwarzania formatów cyfrowych audio.
Nieustanne poszukiwanie najwyższej jakości źródła - X-01D2 stosuje istotę technologii przetwornika C/A D-03 D/A: dwukanałowe płyty obiegu audio dual mono.

Wydzielone wyjście dwukanałowe audio wysokiej jakości

X-01D2 wyposażony jest w dwa różne przetworniki C/A; Analog Devices AD1955 (Przetwornik A/C kompatybilny z PCM/DSD DAC) oraz Burr Brown PCM1704 (wielobitowy przetwornik C/A). Te dwa urządzenia przetwarzające C/A proponują trzy różne tryby przetwarzania C/A (tryb wielobitowy, 1-bitowy i DSD), aby sprostać różnym wariacjom źródeł audio i aby zaoferować użytkownikowi szerokie możliwości wyboru.

AD1955 jest stosowany do przetwarzania sygnału DSD (Super Audio CD) i do wykonywania funkcji konwersji interaktywnej PCM/DSD. AD1955 bierze udział w odtwarzaniu źródła muzycznego z pełnym potencjałem całego zakresu audio, zapewniając jednocześnie równą jakość dźwięku.

PCM1704 jest stosowany do przetwarzania sygnału PCM (CD). Idąc w ślady koncepcji serii X-01 o ugruntowanej pozycji, cztery sztuki PCM1704 są stosowane na kanał, aby pracować w trybie różnicowym. Koncepcja ta polepsza stosunek S/N i zapewnia wysoką linearność źródła. Słuchacz może korzystać z wyrazistego obrazowania dźwięku u linearności sygnału niskiego poziomu, jakie może zapewnić jedynie wielobitowy przetwornik A/C.
Poza tymi dwoma trybami, wbudowany 1-bitowy przetwornik A/C urządzenia AD1955 może zostać wybrany. W tym trybie 1-bitowym, sygnał DSD konwertowany jest na sygnał PCM, a następnie konwertowany jest przez 1-bitowy przetwornik A/C.

Tryb REFERENCE
Sygnał źródła Tryb DAC
PCM(CD) EFERENCE PCM → [DAC wielobitowy]
DSD(SACD) REFERENCE DSD → [DAC DSD]

Tryb wielobitowy / tryb 1-bitowy / tryb DSD
Źródło Tryb DAC Front 2 kanałowy Kanał Surround
PCM
(CD)
Wielobitowy [DAC wielobitowy] (Nie)
1-bitowy [DAC 1-bitowy]
DSD [konwertowanie DSD] → [DSD DAC]
DSD (SACD) Wielobitowy [konwertowanie PCM] → [DAC wielobitowy] [ konwertowanie PCM] → [DAC 1-bitowy]
1-bitowy [konwertowanie PCM] → [DAC 1-bitowy]
DSD [DSD DAC] [DSD DAC]

Analogowe wyjście audio wysokiej jakości obsługujące multi-channel wyposażone w urządzenia DAC AD1955

X-01D2 wyposażony jest w ten sam przetwornik Analog Devices AD1955 dla wyjścia wielokanałowego audio (X-01D2 zawiera 6 sztuk AD1955 dla obiegów 2 kanałowych i wielokanałowych). Analogowy obieg dwukanałowy audio i analogowe obiegi wielokanałowe audio są identyczne jeśli chodzi o ich podzespoły i układ. Rozwiązanie to pomaga w redukcji różnicy jakości pomiędzy wyjściem dwukanałowym i wielokanałowym, skutkując bardziej naturalnym i  jednolitym dźwiękiem surround.

i.LINK (IEEE1394), interfejs ze sterowaniem natężenia przepływu

i.LINK (IEEE1394) klasy audio, obieg opracowany przez firmę ESOTERIC z technologią sterowania natężenia przepływu zapewnia pozbawioną drgań transmisję sygnału. Sygnały cyfrowe wysokiej klasy odczytywane ze źródeł Super Audio CD mogą być przesyłane do innych urządzeń i.LINK wyposażonych w sterowanie natężenia przepływu. Urządzeniami tymi mogą być wielokanałowy przetwornik C/A, procesor dźwięku Surround lub odbiornik A/V  wyposażone w połączenie i.LINK.

Synchronizacja  Word

X-01D2 wyposażony jest w terminal wejścia WORD SYNC, aby akceptować zewnętrzny sygnał przychodzący WORD Clock. Wejście może współpracować z sygnałami zegara 44.1 / 88.2 / 100 / 176.4 kHz. Urządzenie może działać przy zastosowaniu oryginalnego sygnału 100 Hz Universal Clock firmy ESOTERIC. Przychodzący ultra stabilny sygnał zegara z urządzeń zewnętrznych, takich jak zegar taktujący, wydatnie podnosi wydajność urządzenia, zapewniając wyższe osiągi z bardziej klarownym i naturalnym dźwiękiem. W związku z tym, że zegar taktujący generuje sygnał powtórnie taktujący przetwornik C/A i transport, przejrzystość, obrazowanie i szczegóły często polepszają się.

Części i okablowanie wysokiej klasy


X-01D2 stosuje dwa oddzielne zasilacze podzespołów cyfrowych i analogowych. Każdy zasilacz stosuje transformator R-core. Ta opatentowana konstrukcja jest wysoce wydajna, redukując niepożądane efekty wpływające na odtwarzanie, takie jak nieszczelność strumienia magnetycznego, wibracje lub szumy systemowe. Co więcej, obieg zasilacza jest całkowicie odseparowany od płyty obiegu audio, aby zminimalizować te niepożądane efekty.

Przewody wykonane z bardzo czystej miedzi 6N (99.9999%) są stosowane w głównym okablowaniu wewnętrznym. Okablowanie to ma swój udział w tworzeniu przez  X-01D2 dźwięku charakteryzującego się bardzo wysoką szczegółowością i delikatną fakturą.

X-01D2 stosuje terminale RCA WBT "następnej generacji" z rdzeniem przewodzącym wyprodukowanym z czystego materiału (czystej miedzi pokrytej złotem) dla analogowego wyjścia audio (L/R: przednie 2-kanałowe) oraz cyfrowego wyjścia audio.

Wejście zasilania prądu przemiennego wysokiej jakości wyposażone jest w terminal z czystej miedzi pokryty rodem z obrabiany niską temperaturą. Redukuje to szumy związane z zasilaniem.

Podzespoły audio wysokiej klasy, takie jak wyprodukowana w Niemczech folia kondensatora WIMA i wzmacniacze operacyjne Burr Brown przyczyniają się do odtwarzania bardziej dynamicznego dźwięku przestrzennego przez X-01D2.

Bardzo sztywna, centralnie montowana konstrukcja chassis

Konstrukcja chassis X-01D2 jest perfekcyjną realizacją supernowoczesnej „mechatroniki”  i technologii firmy ESOTERIC, umożliwiającej precyzyjne montowanie mechanizmu i sztywną, odporną na rezonans konstrukcję. Wewnętrzny sub-chassis podzielony jest na 3 części, aby uzyskać dużą sztywność i optymalny układ obiegów, redukujący interferencje pomiędzy poszczególnymi podzespołami obiegów.

Masywny mechanizm VRDS-NEO jest bezpiecznie zamontowany w środkowej części sub-chassis, aby uzyskać optymalną sztywność. Chassis jest wsparty trzema wyjątkowo dokładnymi wspornikami wykonanymi z hartowanej stali, co powoduje, że jednostka jest izolowana mechanicznie od otoczenia. Panel przedni jest wykonany z grubego wytłaczanego aluminium, panel górny (z kunsztownie wygrawerowanym logo "ESOTERIC") i panele boczne są również wykonane z grubego aluminium. Ta ciężka konstrukcja, połączona z mechanizmem przesłony szuflady na płytę, izoluje urządzenie od zewnętrznych niepożądanych efektów, takich jak ciśnienie akustyczne z głośników lub innych wibracji zewnętrznych. Wibracje wewnętrzne są również tłumione poprzez zastosowanie wzmocnionej koncepcji konstrukcji „ chassis w chassis”.

specyfikacja

System Super Audio CD, CD, CD-R, and CD-RWM
Wyjście audio (Audio analogowe) Gniazda Gniazda XLR (2 kanały) ×1
Gniazda RCA (5.1 kanałów) ×1
Maksymalny poziom wyjścia (1kHz, pełna skala)
2.2Vrms (RCA, XLR)
Pasmo przenoszenia 5Hz to 50kHz (-3dB)
Stosunek sygnał/szum (S/N) 116dB
Całkowite zniekształcenia harmoniczne 0.0015% (1kHz)
Wyjście audio (Audio cyfrowe) OPTICAL Cyfrowe gniazdo optyczne ×1
COAXIAL Gniazda RCA ×1
*i.LINK (AUDIO) Terminal i.LINK (AUDIO) ×1
Format wejścia synchronizacji Word Gniazdo BNC
Poziom wejścia 4.5Vp-p/75omów
Ogólne Zasilanie 230V 50Hz, prąd przemienny
120V 60Hz, prąd przemienny
220V 60Hz, prąd przemienny
Pobór mocy 39W
Wymiary zewnętrzne (WSG) 442×153×353 mm
(17.4×6.0×13.9 ")
Masa 25kg (55-1/16lbs)
- Konstrukcja i dane techniczne mogą ulec zmianie bez ostrzeżenia.
- Produkt jest dostępny w trzech różnych wersjach zasilania przedstawionych w tabeli powyżej. Sprawdź, czy napięcie oznaczone na panelu tylnym pasuje do zasilania sieciowego w twoim regionie.
- Kształt wejścia zasilania i wtyk dołączonego przewodu zasilania zależy od rodzaju zasilania i kraju przeznaczenia.


 
produkty
odtwarzacze_cdsacd_active
transporty_cdcacd
przetworniki
odtwarzacze_cdsacddvd
transporty_cdsacddvd
wzmacniacze
przedwzmacniacze
wzmacniacze_zintegr
zintegr_sys_audio_active
masterclock
kolumny
odtwarzacze-sieciowe