DV-60_headerEsoteric_DV-60

kupw_maxaudio

opis

Ewolucja technologii firmy Esoteric

DV-60 jest owocem ewolucji dobrze znanej serii urządzeń odtwarzających audio/video „DV” i serii „X” firmy ESOTERIC®.

Urządzenie to zapewnia lepsze osiągi i jest wyposażone w nowo opracowany mechanizm napędu „VOSP” firmy Esoteric. DV-60 stosuje zaawansowaną technologię odczytu produktów serii “X” i unikatową technologię konwersji do góry odziedziczoną po poprzedniku - DV-50/DV-50S. Ulepszenia tych technologii to również możliwość konwersji sygnału PCM do DSD!

DV-60 wyposażony jest również w terminale analogowe wyjścia do wielokanałowego odtwarzania DVD-A i SACD, konwersji do góry DVD video do 720p/1080i i 1080p oraz nowe złącze wyjścia HDMI video.

Ten nowy wysoce wydajny produkt korzysta z najważniejszych elementów technologii firmy ESOTERIC, aby zadowolić wymagających audiofilów i videofilów!

Nowy mechanizm VOSP (Vertically aligned optical stability platform) firmy Esoteric.

Precyzja i niezawodność …istota ugruntowanej technologii firmy ESOTERIC wspartej idealnym połączeniem opatentowanej głowicy zamontowanej na trzpieniu i odpornej na rezonans struktury mechanizmu.

cechy

Mechanizm VOSP (Vertically aligned optical stability platform)

  • Zamontowany na trzpieniu, wyrównany wertykalnie zespół głowicy laserowej
  • Bardzo sztywny / odporny na rezonans stabilizator mechanizmu

Głowica VOSP

Nowo opracowany mechanizm "VOSP" wyposażony jest w specjalnie zaprojektowany zespół głowicy osadzonej na trzpieniu. Głowica "VOSP" zapewnia, że oś optyczna lasera znajduje się zawsze w samym środku ścieżki, aby zapewnić najwyższą dokładność odczytu danych. Ta wyrównana wertykalnie platforma jest idealna do precyzyjnego odczytu danych i w sposób znaczący redukuje błędy odczytu oraz ryzyko drgań. Dzięki mechanizmowi VOSP, żadna korekcja odchylenia osi nie jest konieczna, ponieważ niedopuszczane jest żadne odchylenie osi odczytu danych.

Masywny / pozbawiony rezonansu mechanizm stabilizatora

Mechanizm VOSP jest mocno zaciśnięty na stalowej płycie i wykonanym z 8-mm stali stabilizatorze o dużej średnicy, redukującym niepożądany rezonans spowodowany dużą prędkością obrotu płyty.

Bardzo sztywna konstrukcja centralnie zamontowanego chassis

Cały zespół mechanizmu jest zamontowany bezpośrednio na dole chassis i dwa wewnętrzne stalowe wsporniki mocno utrzymują mechanizm dla uzyskania najwyższych właściwości anty-rezonansowych.

Panele górny i boczne oraz pokrywa szuflady na płytę wykonane są z aluminium. Bardzo gruby odlewany panel przedni pomaga w kontroli rezonansu. Logo "ESOTERIC" wygrawerowane na panelu górnym i ukryte śruby dopełniają high-endowe wykończenie SA-60.

Chassis odtwarzacza jest wsparty na trzech szlifowanych mosiężnych nóżkach pokrytych niklem zamontowanych na 2-mm stalowej płycie dolnej. Konstrukcja taka pomaga stworzyć bardziej stabilną platformę i w znaczący sposób redukuje niekorzystne efekty niepożądanych wibracji.

Zaawansowane możliwości konwersji
  • Przetwornik audio C/A Cirrus Logic CS-4398 obsługujący zarówno format PCM jak i DSD oraz oferujący opcję konwersji PCM do DSD
  • Funkcja synchronizacji Word

Funkcja konwersji do góry PCM / opcja konwersji PCM do DSD

DV-60 wyposażony jest w przetwornik C/A Cirrus Logic CS4398, który zapewnia odtwarzanie szerokiej gamy dźwięków o dużej gęstości i wysokiej rozdzielczości oraz obsługuje format DSD (SACD). CS4398 wyposażony jest w algorytmy drugiej generacji RDOT firmy ESOTERIC oraz filtr cyfrowy FIR firmy ESOTERIC, który obsługuje high-endowe próbkowanie. Algorytm i filtr umożliwiają konwersje do góry danych cyfrowych audio odczytywanych z DVD lub CD do maksymalnie 1536kHz w wypadku DVD audio/video i 1411.2kHz w wypadku CD. Charakter dźwięku RDOT jest akustycznie naturalny w przeciwieństwie do solidnego i ostrego obrazowania FIR. Użytkownik może wybierać tryb FIR lub tryb RDOT+FIR. CS4398 posiada również funkcję konwersji formatu sygnału PCM do DSD. Jest to ta sama technologia, która jest stosowana w modelach odtwarzaczy dwuczłonowych P-03/D-03 firmy ESOTERIC. Te funkcje konwersji cyfrowej zapewniają szeroką gamę opcji mogących być dopasowanych do twojego systemu audio, twoich ulubionych gatunków muzycznych lub twoich ogólnych preferencji odsłuchowych.

Wielokanałowe analogowe wyjście audio wysokiej jakości

DV-60 stosuje do wyjścia wielokanałowego ten sam przetwornik Cirrus Logic CS4398, co do wyjścia dwukanałowego. Analogowy obieg dwukanałowy audio oraz obiegi wielokanałowe audio są identyczne, jeśli chodzi o podzespoły i układ. Rozwiązanie to pomaga w redukowaniu różnicy jakości pomiędzy wyjściem dwukanałowym i wielokanałowym, zapewniając bardziej naturalne i płynne odtwarzanie dźwięku wielokanałowego surround.

Interfejs i.LINK (IEEE1394) z kontrolą natężenia przepływu

Obieg i.LINK (IEEE1394) klasy audio, opracowany przez firmę ESOTERIC, wyposażony w technologię sterowania natężeniem przepływu, zapewnia pozbawioną drgań transmisję sygnału. Sygnały cyfrowe wysokiej klasy odczytywane ze źródeł Super Audio CD lub DVD-A mogą być przesyłane do innych urządzeń i.LINK wyposażonych w sterowanie natężeniem przepływu. Urządzeniami tymi mogą być wielokanałowy przetwornik C/A, procesor dźwięku surround lub odbiornik A/V wyposażone w połączenie i.LINK.

Synchronizacja Word

DV-60 wyposażony jest w terminal wejścia WORD SYNC, aby akceptować zewnętrzny sygnał przychodzący WORD Clock. Wejście może współpracować z sygnałami zegara 44.1/88.2/176.4/48/96/192/ lub 100kHz. Przychodzący ultra stabilny sygnał zegara z urządzeń zewnętrznych, takich jak zegar taktujący, wydatnie redukuje drgania i zapobiega przesunięciu się fazy.

High-endowy obieg video
  • Technologia wysokiej jakości przetwarzania video powstała na podstawie flagowego modelu ESOTERIC: Uniwersalnego transportu A/V P-03.
  • Najnowsze technologie video, włączając konwersję do góry do wysokiej rozdzielczości ( "HD" ), HDMI z wyjściem sygnału 1080P

[ Technologia video DV-60 ]
FW pełni dostrojone podzespoły video, włączając nowo zaprojektowane cyfrowe obiegi video.

[ Podzespoły analogowe video ]
Najnowszy model chipu ADV7324 przetwornika C/A video 14 bit/216 MHz firmy Analog Devices.

[ Cyfrowy podzespół video ]
Najnowszy układ skalujący video cyfrowe LSI ABT1018 firmy Anchor Bay Technologies. Układ przetwornika FLI2310 I/P firmy Genesis Microchip Inc.

Skalowanie video/konwersja do góry do HDMI 1080P wysokiej rozdzielczości ( "HD" )

Wyjście HDMI: 480i/480P/1080i/720P/1080P
* HDMI wersja 1.1 (HDMI V1.1 nie obsługuje sygnałów Super Audio CD)

Wiele interfejsów, włączając HDMI i terminale sterowania kinem domowym, włączając RS232C i tryb czuwania zdalnego sterowania

DV-60 jest wyposażony w różne terminale wyjścia video; HDMI, wyjście komponentowe, terminal D, terminal S i terminal kompozytowy video. DV-60 posiada również różne terminale zdalnego sterowania do połączenia urządzeń zewnętrznych; 12V DC trigger in, RS-232C i remote in.

specyfikacja

System DVD-Video,DVD-Audio,DVD-R/RW,Video-CD,
Super Audio CD i CD
Wyjście video Wyjście S-Video (S1/S2) Y (luminancja) - Poziom wyjścia: 1Vp-p(75omów)
C (kolor) - Poziom wyjścia: 286mVp-p (75omów)
Gniazdo: S-VIDEO 
Wyjście video Poziom wyjścia: 1Vp-p (75omów)
Gniazdo: RCA
Wyjście komponentowe video (Y,PB,PR) Y-Poziom wyjścia: 1Vp-p (75omów)
PB, PR-Poziom wyjścia: 0.7Vp-p (75omów)
Gniazda: RCA 
Wyjście video D1/D2 (Y,PB,PR) Y-Poziom wyjścia: 1Vp-p (75omów)
PB, PR-Poziom wyjścia: 0.7Vp-p(75omów)
Gniazdo: terminal D
wyjście HDMI Gniazdo: HDMI 19pin (wersja 1.1)
Wyjście audio (Audio analogowe) Gniazda Gniazda XLR (dwukanałowe) ×1
Gniazda RCA (dwukanałowe) ×1
Gniazda RCA (5.1channel) ×1
Maksymalny poziom wyjścia (1kHz, pełna skala) RCA: 2.2Vrms±0.1V/10kohms
XLR: 2.2Vrms±0.1V/10kohms
Pasmo przenoszenia 5Hz do 88kHz (DVD-Audio)
Stosunek sygnał/szum (S/N) 130dB
Zakres dynamiczny 107dB
Całkowite zniekształcenie harmoniczne 0.002%
Dekodowane formaty DTS, DTS 96/24, Dolby Digital
PCM 44.1kHz to 192kHz/16bit to 24bit, DSD
Wyjście audio (Audio cyfrowe) OPTICAL Cyfrowe gniazdo optyczne ×1
COAXIAL Gniazdo RCA ×1
Format wejścia Word Synchronization Gniazdo BNC
Poziom wejścia TTL level/75omów
Ogólne Zasilanie 230V 50Hz, prąd przemienny
120V 60Hz, prąd przemienny
220V 60Hz, prąd przemienny
Pobór mocy 28W (w trybie czuwania: 2W)
Wymiary zewnętrzne
(S×W×G)
442×149×353 mm
(17-3/8×5-7/8×13-7/8 ")
Masa 14kg (30-7/8lbs)
DV-60 może akceptować i synchronizować następujące częstotliwości odbierane z urządzeń zewnętrznych (fala prostokątna):44.1/48/88.2/96/100/176.4/192 kHz.
- Konstrukcja i dane techniczne mogą ulec zmianie bez ostrzeżenia.
- Produkt jest dostępny w trzech różnych wersjach zasilania przedstawionych w tabeli powyżej. Sprawdź, czy napięcie oznaczone na panelu tylnym pasuje do zasilania sieciowego w twoim regionie.
- Kształt wejścia zasilania i wtyk dołączonego przewodu zasilania zależy od rodzaju zasilania i kraju przeznaczenia.

 
produkty
Odtwarzacze CD/SACD
transporty_cdcacd
przetworniki
odtwarzacze_cdsacddvd_active
transporty_cdsacddvd
wzmacniacze
przedwzmacniacze
wzmacniacze_zintegr
zintegr_sys_audio_active
masterclock
kolumnyodtwarzacze-sieciowe