G-03X_headerEsoteric_G-03X

kupw_maxaudio

opis

Najwyższe doświadczenie cyfrowe – jednorodne zarządzanie cyfrowym systemem audio przy użyciu ultra precyzyjnego zegara

Master clock generator najwyższej precyzji z wigorem otwiera "szarą strefę" pola dźwiękowego, odkrywając ukrytą pasję dokonań muzycznych. Integracja 20 lat rozwoju technologii zegara, inżynierii dźwięku i bardzo sztywnej konstrukcji chassis.

cechy

Bardzo precyzyjny rubidowy rdzeń oscylatora zegara głównego

G-03X stosuje bardzo precyzyjny kryształowy oscylator (dokładny do ±0.1ppm). G-03X jest młodszym bratem flagowego G-0Rb i jest ewolucyjnym następcą kryształowego generatora zegara G-0. G-03X posiada na pokładzie obieg OCXO (Oven Controlled Crystal Oscillator). OCXO jest mała termostatyczną komorą stosowaną do ogrzania rdzenia oscylatora i obiegów sterujących do określonego, wysokiego poziomu cieplnego. Zapewnia to stabilność zegarowi kryształowemu. W wyniku tego, G-03X jest wyjątkowo stabilny, z dokładnością do ±0.1 ppm, nawet w trudnym otoczeniu cieplnym w zakresie od -20 °C to 70 °C. Kryształowy generator zegara głównego G-03X może być użyty z szeroką gamą cyfrowych urządzeń źródłowych z tą samą ustaloną jakością urządzenia G-03x.

Zasilacz wyposażony w duże kondensatory i transformator r-core wysokiej jakości

G-03X stosuje duży transformator R-core, aby zapewniać maksymalne osiągi w nowo opracowanej niskoprofilowej obudowie. W połączeniu z diodami bariery Schottkyego wysokiej prędkości, niską impedancją, świetnymi kondensatorami chemicznymi i innymi unikatowymi podzespołami zasilania, konstrukcja zasilacza G-03x zapewnia wyjątkowo stabilne zasilanie elektroniczne obiegom wewnętrznym.

Opatentowane porty BNC pokryte złotem

G-03X stosuje porty GNB opatentowane przez ESOTERIC, zapewniające wyjątkowo niezawodne kontaktowanie elektryczne. Co więcej, porty te są dobrze zamocowane na panelu tylnym i są wystarczająco masywne, aby obsługiwać nawet najgrubsze i najcięższe rodzaje przewodów BNC klasy audiofilskiej.

Mechanicznie bezwładny i o wyrafinowanej strukturze dla uzyskania optymalnych osiągów

Zgodnie z tradycją konstruowania produktów firmy ESOTERIC, obudowa G-03X została zaprojektowana od początku do końca z myślą o jej sztywności. Grube zewnętrzne panele z aluminium (przedni, górny i boczne) oraz wiele wewnętrznych materiałów wzmacniających zapewniają wysoką sztywność obudowy i minimalizują wibracje i rezonans. Trzy bardzo dokładne wsporniki opracowane przez ESOTERICa (postępowanie patentowe w toku), wykonane z hartowanej stali, umożliwiają urządzeniu całkowitą stabilizację podczas działania. Dzięki opracowanej przez ESOTERIC konstrukcji wolnej od wibracji i rezonansu, sztywna obudowa blokuje małe wibracje, które mogły by mieć wpływ na dokładność zegara, umożliwiając oscylatorowi korzystanie z jego pełnego potencjału. G-03X jest produkowany z tą bardzo sztywną konstrukcją obudowy o wysokości 2U (90mm/3.5inch).

Interfejs przyjazny dla użytkownika

Prosta obsługa G-0Rb jest możliwa poprzez naciśnięcie przycisków na panelu przednim. Ustawienia urządzenia mogą zostać sprawdzone w oku mgnienia dzięki wyświetlaczom LCD wysokiej jakości.

Trzy oddzielne systemy wyjścia

G-03X posiada trzy oddzielne systemy wyjścia, które mogą przesyłać częstotliwość 1×, 2× i 4× większą w stosunku do częstotliwości bazowej (44.1 kHz,48 kHz). G-03X posiada dwa porty wyjścia, dzięki czemu możliwe jest dostarczanie sygnału zegara do nawet sześciu różnych kompatybilnych urządzeń. Możliwe jest również anulowanie sygnału zegara z któregokolwiek nie używanego podsystemu, aby uchronić się przed degradacją jakości dźwięku wynikającą z interferencji z aktywnych wyjść.

Opatentowane wyjście universal clock

ESOTERIC opracował universal clock, który służy jako nowy format Word Sync dla połączen A/V. G-0s był pierwszym urządzeniem wyposażonym w universal clock. W universal clock wyposażony jest również G-0Rb i jego sygnał sync może być dostarczany do kompatybilnych urządzeń firmy ESOTERIC. Funkcja ta umożliwia bardzo precyzyjnemu oscylatorowi centralne zarządzenie wszystkim z dziedziny audio i video.

Port wejścia zewnętrznego sygnału 10 MHz

G-03X posiada port wejścia, który może odbierać sygnał reference 10 MHz z urządzeń zewnętrznych. Port ten może być połączony dla specjalnych aplikacji z urządzeniami, takimi jak ultra precyzyjny atomowy oscylator cezowy, jako „upgrade systemu”..

Panel z wyświetlaczem LCD

Ten nowy model firmy ESOTERIC posiada wyświetlacz LCD opracowany specjalnie z myślą o wysokim poziomie widzialności. Nowy wyświetlacz LCD wyposażony jest w trzy poziomy jasności (oraz tryb wyłączenia wyświetlacza) – użyteczna cecha w kinach domowych, gdzie zbyt mocne światło nie jest pożądane. Tak jak w większości high-endowych urządzeń elektronicznych, przyrostowe polepszenie jakości dźwięku może zostać uzyskane poprzez wyłączenie wyświetlacza podczas używania.

specyfikacja

Wyjścia zegara 44.1kHz 44.1/88.2/176.4 kHz
48kHz 48/96/192 kHz
UNIVERSAL CLOCK 100kHz
PAL FILM 46.08/96.16/184.32 kHz
Dokładność poniżej ±0.1ppm (ustawienie fabryczne)
Terminale BNC coaxial
Czas stabilizacji wyjścia zegara 2minuty (do stabilizacji zegara)
30sekundy (do ustabilizowania wybranego tryby FREQUENCY MODE)
Częstotliwość wejścia Wejście 10MHz (poniżej±10ppm)
Poziom wejścia 0.5 to 1.0 Vrms/50ohm (bez fali)
1.5 to 3.0 Vpp/50ohms (fala prostokątna)
Terminal BNC coaxial
Ogólne Zasilanie 230V 50Hz, prąd przemienny
120V 60Hz, prąd przemienny
220V 60Hz, prąd przemienny
Pobór mocy 12W (maximum)
7W (nominal)
Wymiary zewnętrzne
(S×W×G)
442×97.5×353 mm
Masa 9.1kg (20lbs)
Zakres temperatury działania  +5°C to +35°C
- Konstrukcja i dane techniczne mogą ulec zmianie bez ostrzeżenia.
- Produkt jest dostępny w trzech różnych wersjach zasilania przedstawionych w tabeli powyżej. Sprawdź, czy napięcie oznaczone na panelu tylnym pasuje do zasilania sieciowego w twoim regionie.
- Kształt wejścia zasilania i wtyk dołączonego przewodu zasilania zależy od rodzaju zasilania i kraju przeznaczenia.

 
produkty
Odtwarzacze CD/SACD
transporty_cdcacd
przetworniki
odtwarzacze_cdsacddvd
transporty_cdsacddvd
wzmacniacze
przedwzmacniacze
wzmacniacze_zintegr
zintegr_sys_audio_active
masterclock_active
kolumny
odtwarzacze-sieciowe