G-0Rb_headerEsoteric_G-0Rb

kupw_maxaudio

opis

Najwyższe doświadczenie cyfrowe – jednorodne zarządzanie cyfrowym systemem audio przy użyciu ultra precyzyjnego zegara

Master clock generator najwyższej precyzji z wigorem otwiera "szarą strefę" pola dźwiękowego, odkrywając ukrytą pasję dokonań muzycznych. Integracja 20 lat rozwoju technologii zegara, inżynierii dźwięku i bardzo sztywnej konstrukcji chassis

cechy

Bardzo precyzyjny rubidowy rdzeń oscylatora zegara głównego

G-0Rb stosuje wykonany w USA rubidowy oscylator o precyzji częstotliwości dokładnej do ±0.05-ppb (miliardowej)=0.00005ppm (milionowej) dla uzyskania wyjątkowo wysokich osiągów rdzenia generatora zegara. Projekt G-0Rb jest w pełni zoptymalizowany wokół rubidowego („Rb”) rdzenia oscylatora zegara. W związku z tym, że G-0Rb nie posiada oscylatora sterowanego kryształem, różnice napięcia i inne wpływy zewnętrzne nie mają wpływu na dokładność tego urządzenia. Rubidowy oscylator jest zamontowany w swoim własnym piecu o kontrolowanej temperaturze i izolowanym elektrycznie, dzięki czemu G-0Rb jest najbardziej stabilnym oscylatorem dostępnym aktualnie na rynku audio video. Specjalnie zaprojektowany kabel koaksjalny ESOTERIC SMB (zawierający przewód z bardzo czystej miedzi 6N) jest stosowany do połączeń sygnału zegara z rdzenia Rb do innych obiegów. Konstrukcja ta pomaga twojemu systemowi audio w uzyskaniu zaawansowanego trzyrozmiarowego obrazowania i wyjątkowej akustycznej przejrzystości.

G-0Rb jest świetnie dostrojony i posiada wiele akustycznie wyselekcjonowanych części wysokiej jakości. Ścieżka przychodząca zasilania elektrycznego jest podłączona przy użyciu wtyku wejścia zasilania wysokiej jakości pokrytego rodem bezpośrednio do zasilania sieciowego bez przechodzenia przez jakiekolwiek obiegi stanu czuwania. Konstrukcja ta zapewnia wyższą czystość ścieżki sygnału. W zasilaniu stosowane są specjalnie wybrane kondensatory dla polepszonej stabilności zasilania. Przewód z bardzo czystej miedzi 6N jest stosowany pomiędzy jednostką zasilającą i jednostką obiegu Rb (miedź 6N zapewnia poziom czystości przewodzenia 99.99997%).

Flagowy master clock generator G-0Rb zapewnia wyrafinowane odtwarzanie high-endowe i ekspresję muzyczną poprzez tworzenie sygnału „sync” najwyższej jakości, jakie kiedykolwiek zostały uzyskane przez firmę ESOTERIC!

Zasilacz wyposażony w duże kondensatory i bardzo wydajny transformator WB

Zasilacz G-0Rb stosuje transformator typu WB. Transformatory WB są bardzo wydajne i charakteryzują się bardzo niską stratą, zapewniając wyjątkową koordynację czasową. Transformator WB posiada strukturę rdzenia owiniętego wokół cewki. Ta unikatowa struktura zapewnia bardzo krótką ścieżkę magnetyczną, zapewniając bardzo niski opór magnetyczny. Ta konstrukcja WB opracowana przez ESOTERIC minimalizuje wyciekanie strumienia magnetycznego i umożliwia doskonałe dostarczanie prądu chwilowego, dzięki czemu wydajność transformatora jest wyśmienita i polepszona jest konwersja napięcia. Koncepcja ta zapewnia również stabilność mocy w obrębie małego obszaru wolumetrycznego.

W połączeniu z diodami bariery Schottkyego wysokiej prędkości, niską impedancją, świetnymi kondensatorami chemicznymi i innymi unikatowymi podzespołami zasilania, konstrukcja zasilacza G-0Rb zapewnia wyjątkowo stabilne zasilanie elektroniczne obiegom wewnętrznym.

Opatentowane porty BNC pokryte złotem

G-0Rb stosuje porty GNB opatentowane przez ESOTERIC, zapewniające wyjątkowo niezawodne kontaktowanie elektryczne. Co więcej, porty te są dobrze zamocowane na panelu tylnym i są wystarczająco masywne, aby obsługiwać nawet najgrubsze i najcięższe rodzaje przewodów BNC klasy audiofilskiej.

Mechanicznie bezwładny i o wyrafinowanej strukturze dla uzyskania optymalnych osiągów

Zgodnie z tradycją konstruowania produktów firmy ESOTERIC, obudowa G-0Rb została zaprojektowana od początku do końca z myślą o jej sztywności. Grube zewnętrzne panele z aluminium (przedni, górny i boczne) oraz wiele wewnętrznych materiałów wzmacniających zapewnia wysoką sztywność obudowy i minimalizuje wibracje i rezonans. Trzy bardzo dokładne wsporniki opracowane przez ESOTERICa (postępowanie patentowe w toku) wykonane z hartowanej stali, umożliwiają urządzeniu całkowitą stabilizację podczas działania (G-0Rb połączony jest z 5-mm ciężkimi stalowymi płytami podstawy dla uzyskania najlepszych osiągów antyrezonansowych). Dzięki opracowanej przez ESOTERIC konstrukcji wolnej od wibracji i rezonansu, sztywna obudowa blokuje małe wibracje, które mogły by mieć wpływ na dokładność zegara, umożliwiając oscylatorowi korzystanie z jego pełnego potencjału.

Interfejs przyjazny dla użytkownika

Prosta obsługa G-0Rb jest możliwa poprzez naciśnięcie przycisków na panelu przednim. Ustawienia urządzenia mogą zostać sprawdzone w oku mgnienia dzięki wyświetlaczom LCD wysokiej jakości.

Trzy oddzielne systemy wyjścia

G-0Rb posiada trzy oddzielne systemy wyjścia, które mogą przesyłać częstotliwość 1×, 2× i 4× większą w stosunku do częstotliwości bazowej (44.1 kHz,48 kHz). G-0Rb może również stosować tryby częstotliwości PAL filmów (46.08/96.16/184.32 kHz), które są cztery procenty wolniejsze niż 48 kHz. G-0Rb posiada dwa porty wyjścia, dzięki czemu możliwe jest dostarczanie sygnału zegara do nawet sześciu różnych kompatybilnych urządzeń. Możliwe jest również anulowanie sygnału zegara z któregokolwiek nie używanego podsystemu, aby uchronić się przed degradacją jakości dźwięku wynikającą z interferencji z aktywnych wyjść.

Opatentowane wyjście universal clock

ESOTERIC opracował universal clock, który służy jako nowy format Word Sync dla połączeń A/V. G-0s był pierwszym urządzeniem wyposażonym w universal clock. W universal clock wyposażony jest również G-0Rb i jego sygnał sync może być dostarczany do kompatybilnych urządzeń firmy ESOTERIC. Funkcja ta umożliwia bardzo precyzyjnemu oscylatorowi centralne zarządzenie wszystkim z dziedziny audio i video.

Port wejścia zewnętrznego sygnału 10 MHz G-0Rb posiada port wejścia, który może odbierać sygnał reference 10 MHz z urządzeń zewnętrznych. Port ten może być połączony dla specjalnych aplikacji z urządzeniami, takimi jak ultra precyzyjny atomowy oscylator cezowy, jako „upgrade systemu”.

Panel z wyświetlaczem LCD

Ten nowy model firmy ESOTERIC posiada wyświetlacz LCD opracowany specjalnie z myślą o wysokim poziomie widzialności. Nowy wyświetlacz LCD wyposażony jest w trzy poziomy jasności (oraz tryb wyłączenia wyświetlacza) – użyteczna cecha w kinach domowych, gdzie zbyt mocne światło nie jest pożądane. Tak jak w większości high-endowych urządzeń elektronicznych, przyrostowe polepszenie jakości dźwięku może zostać uzyskane poprzez wyłączenie wyświetlacza podczas używania.

specyfikacja

Wyjścia zegara 44.1kHz 44.1/88.2/176.4 kHz
48kHz 48/96/192 kHz
UNIVERSAL CLOCK 100/96 kHz
Dokładność 0.05ppb=±0.00005ppm (ustawienie fabryczne)
Terminale BNC coaxial
Czas stabilizacji wyjścia zegara 10minut (do ustabilizowania oscylatora)
10sekund (do ustabilizowania wyboru FREQUENCY MODE)
Częstotliwość wejścia Wejście 10MHz (poniżej±10ppm)
Poziom wejścia 0.5 to 1.0 Vrms/50Ω (Bez fali)
1.5 to 2.5 Vpp/50ohms (Fala prostokątna)
Terminal
Ogólne Zasilanie 230V 50Hz, prąd przemienny
120V 60Hz, prąd przemienny
220V 60Hz, prąd przemienny
Pobór mocy 81W (maximum)
31W (nominal)
Wymiary zewnętrzne
(S×W×G)
442×153×351 mm
Masa 18kg (40lbs)
Zakres temperatury działania  +5C° to +35C°
- Konstrukcja i dane techniczne mogą ulec zmianie bez ostrzeżenia.
- Produkt jest dostępny w trzech różnych wersjach zasilania przedstawionych w tabeli powyżej. Sprawdź, czy napięcie oznaczone na panelu tylnym pasuje do zasilania sieciowego w twoim regionie.
- Kształt wejścia zasilania i wtyk dołączonego przewodu zasilania zależy od rodzaju zasilania i kraju przeznaczenia.

 
produkty
Odtwarzacze CD/SACD
transporty_cdcacd
przetworniki
odtwarzacze_cdsacddvd
transporty_cdsacddvd
wzmacniacze
przedwzmacniacze
wzmacniacze_zintegr
zintegr_sys_audio_active
masterclock_active
kolumny
odtwarzacze-sieciowe