D-07_header


Esoteric_D-07

opis

32-bitowy przetwornik C/A obsługujący odtwarzanie SACD i plików muzycznych wysokiej rozdzielczości

ESOTERIC ma przyjemność zaprezentować D-07 - nowy model 32-bitowego przetwornika C/A, który obsługuje odtwarzanie  Super Audio CD, CD oraz plików muzycznych wysokiej rozdzielczości pochodzących z dysku twardego.

D-07 jest przetwornikiem C/A dual mono obsługującym rozdzielczość 32bit na całej ścieżce sygnału.

D-07 wyposażony jest w wiele wejść cyfrowych, włączając terminal USB i obsługuje on odtwarzanie Super Audio CD wraz z urządzeniami transportu ESOTERIC-a, oraz odtwarzanie plików muzycznych wysokiej rozdzielczości. Wejście USB D-07 może akceptować rozdzielczość native do 24bit/96kHz.

Przetwarzanie cyfrowe w wejściu konwersji C/A jest realizowane poprzez użycie wielu funkcji konwersji C/C, stanowiąc szczyt technologii przetwarzania cyfrowego ESOTERIC-a. Nowy D-07 wyposażony jest w funkcje wysokiej rozdzielczości, które stosują najbardziej wyrafinowane technologie, takie jak konwersja formatu do konwertowania sygnałów cyfrowych PCM na DSD, konwersję do góry PCM  (2x/4x), oraz dwa filtry cyfrowe (włączając redukcję "pre-echo”). Funkcje te mogą być dowolnie wybierane i stosowane zgodnie z twoimi potrzebami.

WORD SYNC umożliwia zsynchronizowanie odtwarzania z innymi urządzeniami cyfrowymi, a drugi tryb PLL skutecznie redukuje drgania dla urządzeń cyfrowych nie wyposażonych w WORD SYNC – są to te rodzaje funkcji wysokiej rozdzielczości, które można znaleźć jedynie w wyspecjalizowanych urządzeniach high-endowych.

D-07 wyposażony jest również w tłumik, który kontroluje poziom wyjścia analogowego. Może on być użyty wraz z funkcjami selektora, które są stosowane dla różnych wejść cyfrowych i umożliwiają użycie przetwornika C/A jako high-endowego wzmacniacza wysokiej rozdzielczości.

D-07, mogący być użyty zarówno z urządzeniami audio-video, jak i z komputerem, maksymalizuje potencjał najnowocześniejszych  technologii ESOTERIC-a. Jest to wspaniały przetwornik C/A dla osób, którzy mają najwyższe oczekiwania, jeśli chodzi o źródła cyfrowe wysokiej rozdzielczości.

cechy


32-bitowy przetwornik C/A dążący do najwyższej jakości

Aby uzyskać ten doskonały dźwięk, D-07 stosuje urządzenie DAC AK4392 firmy Asahi Kasei Microdevices Corporation (*1). Wyposażony jest on również w sekcję przetwarzania sygnału szybkiej prędkości i wysokich osiągów opracowaną przez naszą firmę oraz ulepszoną sekcję analogową odbierającą przetworzone dane.

Zdolność przetwarzania 32-bitowego jest utrzymywana w całym urządzeniu, począwszy od wejścia I/F i filtra cyfrowego, skończywszy na modulatorze Delta-Sigma. Cyfrowa sekcja obliczeniowa zapewnia obliczenia wysokiej precyzji, nawet w wypadku podawania do wejścia danych poniżej 24bit, pomagając w tworzeniu dźwięku wysokiej jakości.

Jeśli chodzi o sekcję analogową, układ kanałów jest całkowicie symetryczny, a dedykowany zasilacz jest stosowany dla każdego obiegu. Jest to pomocne w zapobieganiu interferencjom kanałów. Wewnętrzny zegar główny jest również wyposażony w dedykowany zasilacz, co minimalizuje efekty powodowane przez drgania.

Konfiguracja dual mono od DAC do wyjścia audio

Konfiguracja ta idzie w ślady wypróbowanej konfiguracji dual mono ESOTERIC-a. Składają się na nią oddzielne urządzenia DAC i analogowe obiegi audio dla każdego L/R, oraz te same części usytuowane na tej samej ścieżce. Aby zredukować przesłuchy pomiędzy kanałami, te same części są usytuowane na płycie według tego samego wzoru dla każdego L/R. Minimalizuje to różnice dźwięku pomiędzy L/R, zapewniają najlepszą separację kanałów. Uzyskuje się dzięki temu odtwarzanie wysokiej rozdzielczości z dużym wrażeniem lokalizacji i głębi dźwięku.

Wyjście audio XLR, w całkowicie zbalansowanej konfiguracji, umożliwia wybór pomiędzy HOT (pin=2) i HOT (pin=3). Możesz również wybrać spośród wyjść analogowych (RCA/XLR/OFF).

*Dla trybu wyjścia jednoczesnego (RCA & XLR), wyjście ustawione jest na stałe na HOT (pin=2).

Obfitość wejść cyfrowych umożliwia podłączenie różnych urządzeń

D-07 wyposażony jest w cztery typy wejść (USB, XLR, COAX i OPTICAL)/ pięć systemów wejścia cyfrowego, co umożliwia ci podłączenie szerokiej gamy urządzeń. Wejście XLR (AES/EBU) może być podłączone z P-05 ESOTERIC-a, aby obsługiwać transporty Super Audio CD . Poza USB, wszystkie te systemy wejść obsługują PCM 24bit/192kHz.

Wejście USB umożliwiające odtwarzanie wysokiej jakości z komputera

Wyjście USB umożliwia odtwarzanie muzyki zapisanej na komputerze z high-endową jakością. Wszystkie pliki wysokiej rozdzielczości 24bit/96kHz PCM mogą być przesyłane do D-07 i odtwarzane w formatach skompresowanych lub nieskompresowanych.

*Formaty, które mogą być odtwarzane różnią się w zależności od odtwarzacza muzycznego twojego zainstalowanego na twoim komputerze.

Izolator USB

Wbudowany izolator USB izoluje linię zasilania/sygnału od urządzenia i zapobiega zakłóceniom zewnętrznym z innych urządzeń, takich jak komputery. Umożliwia to czyste odtwarzanie bez utraty korzyści wynikających z wysokiej rozdzielczości plików.

Rozległe funkcje konwersji do góry dla różnych źródeł

Cyfrowe sygnały audio PCM mogą zostać przekonwertowane na rożne sposoby, włączając  konwersję do góry PCM – dwukrotną (64/88.2/96 kHz), czterokrotną (128/176.4/192 kHz), a nawet do formatu wysokiej rozdzielczości DSD.

Dwa typy filtrów cyfrowych

Dla przetwarzania sygnałów w formacie PCM, D-07 oferuje dwa rodzaje filtrów cyfrowych, które możesz dowolnie wybierać: o skończonej odpowiedzi impulsowej (FIR) - filtr cyfrowy cieszący się ustaloną reputacją wspaniałej jakości dźwięku; oraz nowo opracowany filtr cyfrowy o krótkim opóźnieniu, który usuwa efekty „pre-echo” w kształcie fali impulsu, pomagając w reprodukowaniu dźwięku w bardziej naturalny sposób.

WORD SYNC umożliwia zsynchronizowane odtwarzanie z urządzeniami zewnętrznymi

WORD SYNC skutecznie redukuje drgania, które występują podczas przesyłania sygnałów cyfrowych, co skutkuje dźwiękiem wysokiej jakości, charakteryzującym się delikatnością i pełnią. Funkcja ta oferuje również tryb wyjścia word, który umożliwia źródłom WORD SYNC-capable połączenie z wyjściem word generowanym przez D-07.

Dostępny jest również tryb wejścia word, który podaje na wejściu sygnał zegara word o wysokiej gęstości z zewnętrznego generatora zegara głównego (takiego jak G-03X ESOTERIC-a). Ten przyrostowy (i opcjonalny) tryb umożliwia ci późniejszą aktualizację do bardziej wyrafinowanego systemu.

Drugi tryb PLL umożliwia zredukowanie zjawiska jitter

Drugi tryb PLL D-07 stosuje wbudowany oscylator VCXO (Voltage Controlled Crystal Oscillator), aby działać jako zegar główny wysokiej czystości dla urządzenia DAC. Dwa rodzaje obiegów PLL, każdy o różnej charakterystyce, skutecznie usuwają drgania transmisji. Jeśli sygnał podawany jest do wejścia z urządzeń bez WORD SYNC, element drgań wpływający na jakość dźwięku zostaje zmniejszony, dzięki czemu uzyskuje się bardziej precyzyjne odtwarzanie o bogatej ekspresji muzycznej.

32-bitowy tłumik cyfrowy o wysokiej gęstości

Wysoce precyzyjna regulacja jest możliwa dzięki naszemu 32-bitowemu przetwarzaniu i 32-bitowemu urządzeniu C/A. Porównując z urządzeniem 24-bitowym, tłumik ten dysponuje dodatkowymi 8 bitami, co skutkuje regulacją głośności bez uszczerbku na jakości dźwięku wynikającego z chwilowych zaników sygnału. Umożliwia to również bezpośrednie podłączenie D-07 do wzmacniaczy mocy i użycie go jako przedwzmacniacza „wieloźrółowego”.

Solidna obudowa, która doskonale chroni jakość dźwięku i tworzy bariery antyrezonansowe; wspaniała konstrukcja

Smukła obudowa D-07 – jedynie 103,5 mm wysokości, na którą składa się szczotkowany panel przedni z grubego aluminium i piaskowane 5-mm aluminiowe panele górny i boczne. Konstrukcja wewnętrzna izoluje wszelkie punkty potencjalnych interferencji sygnału i rezonansu. Kunsztownie „wyrzeźbiony” panel górny pozbawiony śrubek i zaokrąglone rogi tworzą wrażenie wyrafinowania, konsekwentnie kojarzonego z high-endowymi urządzeniami ESOTERIC-a.

*1 "AK4392” to Audio4proTM firmy Asahi Kasei Microdevices Corporation i jest marką produktu.  AK4392 został opracowany dla profesjonalnych urządzeń cyfrowych audio.


"Super Audio CD” i "DSD” ą zarejestrowanymi znakami towarowymi.

specyfikacja

Wyjście analogowe Terminale wyjścia XLR (2ch) ×1
RCA (2ch) ×1
Impedancja wyjścia XLR: 100Ω
RCA: 100Ω
Maksymalny poziom wyjścia 2.2Vrms (1kHz, pełna skala, 10kΩ)
Pasmo przenoszenia 5Hz - 40kHz
Stosunek sygnał/szum (S/N) 130dB
Całkowite zniekształcenie harmoniczne 0.001% (1kHz)
Wyjście cyfrowe Zbalansowane wejście cyfrowe XLR ×1 24bit/192kHz
Koaksjalne wejście cyfrowe RCA ×2 24bit/192kHz
Optyczne wejście cyfrowe Optical ×1 24bit/192kHz
Wejście USB USB Typ B ×1 24bit/96kHz
Wyjście Word Sync Terminal wyjścia BNC ×1
Częstotliwość wyjścia 44.1/88.2/176.4/48/96/192kHz
(fala prostokątna)
Poziom wyjścia Poziom TTL (75Ω)

Wejście Word Sync

Terminal wejścia BNC×1
Częstotliwość wejścia 44.1/88.2/176.4/48/96/192/100kHz
(fala prostokątna)
Impedancja wejścia 75Ω
Poziom wejścia Poziom TTL
Ogólne Zasilanie 230V 50Hz, prąd przemienny
120V 60Hz, prąd przemienny
220V 60Hz, prąd przemienny
Pobór mocy 7W
Wymiary zewnętrzne
(S×W×G)
442mm×103.5mm×346mm
(17-3/8"×4-1/16"×13-5/8")
Masa 9.5kg
- Urządzenie jest dostępne w trzech różnych wariantach zasilania przedstawionych w tabeli powyżej. Sprawdź, czy napięcie określone na panelu tylnym urządzenia jest zgodne z napięciem obowiązującym w twoim regionie.
- Kształt gniazda i wtyku zasilania dołączonego przewodu zasilania różni się w zależności od napięcia i kraju przeznaczenia.


 
produkty
odtwarzacze_cdsacd
transporty_cdcacd
przetworniki_active
odtwarzacze_cdsacddvd
transporty_cdsacddvd
wzmacniacze
przedwzmacniacze
wzmacniacze_zintegr
zintegr_sys_audio_active
masterclock
kolumnyodtwarzacze-sieciowe