anniversaryD-05_headerEsoteric_D-05

kupw_maxaudio

opis

Wysoce wydajny system konwersji cyfrowo-analogowej

D-05 jest pierwszym cyfrowym systemem konwersji sygnału cyfrowego na analogowy wysokiej wydajności wyposażonym w pełne 32-bitowe przetwarzanie przez urządzenie DAC "AK4397" Delta-Sigma. (*)
Zasilacz dual mono oraz analogowe podzespoły audio dual mono dla najwyższej muzykalności, idąc w ślady przetwornika C/A D-03.

(*) "AK4397" jest produktem firmy Audio4pro™ lub marką firmy AKM Semiconductor, Inc., opracowanym dla profesjonalnych rozwiązań cyfrowych audio.

cechy


Pierwszy na świecie przetwornik C/A wyposażony w pełne 32-bitowe DSD/PCM przez kompatybilne urządzenie konwertujące C/A

D-05 jest pierwszym na świecie przetwornikiem C/A wyposażonym w urządzenie DAC"AK4397" firmy AKM Semiconductor, Inc. Urządzenie to może dokonywać przetwarzania 32-bitowego. "AK4397" został zaprojektowany łącząc w sobie podzespoły wysokiej prędkości/wysokiej wydajności przetwarzania cyfrowego z podzespołami przetwarzania analogowego zapewniające wspaniałą jakość dźwięku. "AK4397" posiada możliwość wysoce precyzyjnego przetwarzania C/A dzięki jego w pełni rozszerzonego 32-bitowego przetwarzania na wszystkich stopniach, włączając filtr cyfrowy i modulator Delta-Sigma. 32-bitowy procesor posiada również wystarczającą przestrzeń dla 24-bitowego lub niższego przepływu danych i w znaczący sposób przyczynia się do odtwarzania dźwięku wysokiej jakości.

Podzespół przetwarzania analogowego urządzenia DAC wyposażony jest w całkowicie symetryczny układ konstrukcji kanałów L/R. Każdy podzespół obiegu urządzenia posiada swój własny zasilacz, aby zredukować przesłuch lub zakłócenia pomiędzy poszczególnymi obiegami. Obieg zegara wewnętrznego urządzenia posiada również swój własny zasilacz, pomagający w redukowaniu drgań wytworzonych w urządzeniu. 32-bitowe urządzenie przetwarzające DAC przetwornika "AK4397" łączy najlepsze właściwości urządzenia 1-bitowego i wielobitowego. D-05 wyposażony jest w 1 układ na kanał. Dzięki temu rozwiązaniu, sygnał cyfrowy z Super Audio CD jest konwertowany na klarowny, gęsty, gładki sygnał analogowy. Strumień danych z CD konwertowany jest na analogowy sygnał wyjścia audio o dużej teksturze i szczegółowości.

"AK4397" jest produktem firmy Audio4pro™ lub marką firmy AKM Semiconductor, Inc., opracowanym do rozwiązań profesjonalnych i cyfrowych audio.

Funkcja konwersji PCM do DSD

Przychodzący sygnał PCM z urządzeń cyfrowych (transportów CD, odbiornika DBS, tunera cyfrowego itp.) może zostać przekonwertowany na sygnały w formacie DSD. Ta funkcja konwersji umożliwia użytkownikom wybór formatów cyfrowych zgodnie z ich preferencjami, od formatów PCM (wyraziste obrazowanie dźwięku i niski poziom linearności sygnału) do formatów DSD (pełne wypełnienie całego zakresu audio oraz bardzo gładka jakość dźwięku).

Przetwornik C/A stereo oparty na tej samej koncepcji co przetwornik mono D-03

D-05 wyposażony jest w oddzielne podzespoły kanałów L/R dla zasilania, konwersji sygnału i analogowych obiegów wyjścia audio. D-05 został opracowany w koncepcji całkowicie dual mono. D-05 idzie w ślady D-01 mono-block firmy ESOTERIC i D-03 dual mono, łącząc w jednej obudowie dwa identyczne podzespoły monofonicznych przetworników C/A. Ta koncepcja konstrukcji zapewnia równą reakcję kanałów z wyjątkowo niskim przesłuchem i dokładnie taką samą stabilnością zasilania kanałów. D-03 dowodzi zalet tych cech odtwarzając informacje o atmosferze i obecności nagrane na źródle; otwarta przestrzeń akustyczna wokół muzyków, odkrywająca strukturę instrumentów i czyste obrazowanie środowiska Sali koncertowej.

Bogate i szybkie możliwości zasilania – każdy kanał z dedykowanym zasileniem

Duży toroidalny transformator jest stosowany niezależnie dla każdego kanału. Każdy transformator ma duże możliwości zasilania. Transformatory te zapewniają bardzo szybko konieczną moc dla obiegów audio cyfrowego i audio analogowego, bez dodawania żadnych szumów lub zniekształceń na ścieżce sygnału.

i.LINK (IEEE1394), interfejs ze sterowaniem natężenia przepływu

i.LINK (IEEE1394) klasy audio, obieg opracowany przez firmę ESOTERIC z technologią sterowania natężenia przepływu zapewnia pozbawioną drgań transmisję sygnału. D-05 kontroluje urządzenie wysyłające sygnał (P-05), stosując bardzo precyzyjny sygnał zegara, optymalizując natężenie przepływu przesyłanego sygnału. System ten w pełni uwydatnia osiągi i ogólną jakość sygnału Super Audio CD. (terminale i.LINK: 4-pin ×1, 6-pin ×1).


Funkcja synchronizacji Word z innymi urządzeniami w obrębie systemu

D-05 posiada dwa tryby synchronizacji Word; tryb OUT i tryb IN. Gdy ustawiony jest tryb OUT, D-05 może dostarczać bardzo stabilny sygnał wysokiej jakości utworzony przez jego wewnętrzny oscylator zegara. Gdy D-05 ustawiony jest na tryb IN, możliwe jest sterowanie D-05 przy użyciu przychodzącego sygnału zegara głównego z urządzeń zewnętrznych. D-05 może również przesyłać do wejścia/wyjścia oryginalny sygnał 100kHz Universal Clock firmy ESOTERIC (pojedyncza częstotliwość kompatybilna z Super Audio CD/CD i DVD), poza standardowymi częstotliwościami sygnału zegara: 44.1/88.2/176.4/48/96/192 kHz. Tryb PLL 2 (Dual PLL) redukuje drgania w połączeniu z urządzeniem cyfrowym źródła bez zastosowania funkcji WORD SYNC Obieg wejścia PLL D-05 składa się z dwóch stopni. Możesz wybrać tryb "PLL1" (jedynie pierwszy stopień) i tryb "PLL2" (Dual PLL), zgodnie ze specyfikacją podłączonego urządzenia. Tryb "PLL2" (Dual PLL) w sposób znaczący redukuje drgania i polepsza wyrównanie fazy, zapewniając urządzeniu DAC przetwornika D-05 bardzo czysty wewnętrznie sygnał zegara głównego utworzony przez wysoce precyzyjny oscylator zegara D-05. Funkcja ta zapewnia potencjał redukcji drgań systemowi, który nie jest wyposażony w funkcję WORD SYNC, zapewniając stabilność, szczegółowość i bardzo muzykalny dźwięk temu systemowi.

Bardzo sztywna konstrukcja chassis zapewniająca optymalną kontrolę rezonansu

Panel przedni wykonany jest z grubego odlewanego aluminium, a panele boczne/górny wykonane są z 5-mm aluminium. Wraz z trzema dokładnymi wspornikami izolującymi wykonanymi z hartowanej stali, konstrukcja chassis pomaga w izolowaniu urządzenia od zewnętrznych wibracji, umożliwia precyzyjne montowanie mechanizmu oraz sztywność i odporność konstrukcji systemu na rezonans. 126 mm niskoprofilowy chassis (taka sama wysokość jak w wypadku P-05) otoczony szczotkowanym panelem przednim i piaskowanymi panelami bocznymi/górnym.

Konstrukcja ta przyczynia się do poczucia jakości i stabilności, jaką można odnaleźć jedynie w high-endowych urządzeniach audiofilskich.

specyfikacja

Cechy audio Całkowite zniekształcenie harmoniczne 0.002%
Pasmo przenoszenia (Super Audio CD) 5Hz do 20kHz (+0.5dB, -3dB)
Stosunek sygnał/szum (S/N) 112dB (JEITA)
Terminale wejścia Cyfrowe wejście audio Terminal i.LINK (AUDIO) (6-pin ×1, 4-pin ×1)
XLR ×2 (Użyj 2 terminali dla wyjścia Dual AES)
RCA ×1
OPTICAL ×1
Wejście Word clock BNC ×1
(44.1/88.2/176.4/48/96/192/100 kHz)
Terminale wyjścia Analogowe wyjście audio XLR ×1 (L/R)
RCA ×1 (L/R)
Wyjście zegara Word BNC ×1
(44.1/88.2/176.4/48/96/192/100 kHz)
Ogólne Zasilanie 120V 60Hz, prąd przemienny
220V 60Hz, prąd przemienny
230V 50Hz, prąd przemienny
Pobór mocy 14W
Masa 13kg (28-5/8lbs)
Wymiary (S×W×G) 442×124×332 mm
(17-3/8×4-7/8×13-1/16 ")
- Konstrukcja i dane techniczne mogą ulec zmianie bez ostrzeżenia.
- Produkt jest dostępny w trzech różnych wersjach zasilania przedstawionych w tabeli powyżej. Sprawdź, czy napięcie oznaczone na panelu tylnym pasuje do zasilania sieciowego w twoim regionie.
- Kształt wejścia zasilania i wtyk dołączonego przewodu zasilania zależy od rodzaju zasilania i kraju przeznaczenia.


 
produkty
odtwarzacze_cdsacd
transporty_cdcacd
przetworniki_active
odtwarzacze_cdsacddvd
transporty_cdsacddvd
wzmacniacze
przedwzmacniacze
wzmacniacze_zintegr
zintegr_sys_audio_active
masterclock
kolumnyodtwarzacze-sieciowe