D-03_headerEsoteric_D-03

kupw_maxaudio

opis


Topowy model dwukanałowego przetwornika Esoterica, opracowany na bazie D-01 mono – bez żadnego kompromisu w kwestii jakości dźwięku.

cechy

Stereofoniczny przetwornik C/A opracowany na podstawie tej samej koncepcji co monofoniczny D-01.

D-03 posiada całkowicie odseparowane podzespoły kanałów L/R – zasilania, analogowych obiegów audio itp. Każdy podzespół L/R począwszy od transformatora mocy, poprzez analogowy obieg zasilania, aż po analogowy obieg audio charakteryzuje się całkowicie identycznym układem. D-03 idzie w ślady monofonicznego D-01, łącząc dwa identyczne podzespoły monofonicznych przetworników C/A w jednym korpusie. Ta koncepcja konstrukcji zapewnia taką samą reakcję pomiędzy kanałami, z wyjątkowo zredukowanymi zakłóceniami pomiędzy kanałami i dokładnie taką samą stabilnością zasilania kanałów. D-03 dowodzi zalet tego rozwiązania reprodukując informacje o atmosferze i obecności nagraną na źródle; otwarta przestrzeń akustyczna wokół odtwarzaczy muzycznych, odsłaniająca strukturę instrumentów i klarowne obrazowanie każdej sali koncertowej.

Urządzenia AD1955 DAC napędzane trybem dyferencjału dla przetwarzania sygnału DSD i PCM.

D-03 wyposażony jest w urządzenia AD1955 DAC które mogą przetwarzać zarówno formaty sygnału DSD jak i PCM. Procesor ten wyodrębnia czyste sygnały analogowe o dużej gęstości ze źródła cyfrowego: delikatny dźwięk o szerokim zakresie z bogatą obecnością przestrzenną z płyt Super Audio CD oraz szczegółowy dźwięk pełen tekstury z płyt CD. D-03 automatycznie odróżnia formaty sygnału pomiędzy DSD a PCM i konwertuje bezpośrednio z każdego z formatów na sygnał analogowy.

Interfejsy dla różnych formatów wejścia cyfrowego

D-03 może obsługiwać różne formaty wejścia cyfrowego, takie jak S/PDIF,AES/EBU, ES-Link i i.LINK i jest on kompatybilny z różnymi formatami źródła, włączywszy CD, SACD i DVD-A. D-03 może obsługiwać częstotliwość próbkowania 192 kHz źródła wejścia wszystkich interfejsów włączając interfejs DUAL AES.

Bezkompromisowo pełna jakość dźwięku dzięki wiedzy i doświadczeniu, jakie firma ESOTERIC zdobyła w ciągu 20 lat.

D-03 jest wyposażony w trzy transformatory o przekroju okrągłym (R-core), które charakteryzują się niskim rozproszeniem strumienia magnetycznego i niewielkimi wibracjami. Jeden przeznaczony jest do przetwarzania cyfrowego, a dwa pozostałe do przetwarzania analogowego. Obieg stabilizatora analogowego podzespołu zasilania jest całkowicie dyskretny.

Obieg napędu, który przesyła przekonwertowany sygnał analogowy przy użyciu dyskretnej konstrukcji i dyskretnych podzespołów napędza podzespoły tranzystorowe i FET przy zasilaniu ±38V. Jest wiele zalet dyskretnego konstruowania obiegów analogowych. Dyskretna konstrukcja umożliwia inżynierowi akustycznemu wybór części podzespołów i układów obiegów wyłącznie na podstawie potrzeb uzyskania najlepszej jakości dźwięku.

D-03 wyposażony jest również w tryb OFF filtra cyfrowego. Możesz zdecydować, czy filtr cyfrowy ma być włączony czy wyłączony, zgodnie z twoim osobistym gustem muzycznym, aby dopasować sygnał źródła lub aby lepiej dopasować charakterystykę twojego systemu. ESOTERIC ulepszył wcześniejszy obieg RAM-Link PCM-only, aby obsługiwać zarówno sygnały PCM jak i DSD. Przychodzące cyfrowe sygnały audio są czasowo przechowywane w tym nowym obiegu RAM-Link, drgania są redukowane przez wewnętrzny wysoce precyzyjny zegar taktujący, a następnie przesyłane są do obiegu przetwornika C/A. (Ten obieg RAM-Link jest aktywowany jedynie, gdy system działa w trybie Word Sync).

Funkcja synchronizacji Word z innymi urządzeniami cyfrowymi w systemie.

D-03 posiada dwa tryby synchronizacji Word; tryb OUT i tryb IN. Gdy ustawiony jest tryb OUT, D-03 może dostarczać bardzo stabilny sygnał zegara word wysokiej jakości utworzony przez jego wewnętrzny oscylator VCXO ±3ppm. Gdy D-03 zostanie ustawiony na tryb IN, możliwe jest sterowanie D-03 przy użyciu przychodzącego sygnału zegara głównego z urządzeń wewnętrznych. D-03 może również przesyłać do wejścia/wyjścia oryginalny sygnał 100kHz Universal Clock firmy ESOTERIC, poza standardowymi częstotliwościami sygnału zegara: 44.1/88.2/176.4/48/96/192 kHz.

Przewody głównego okablowania wewnętrznego wykonane z bardzo czystej miedzi 6N (99.9999%).

Przewody z czystej miedzi 6N (99.9999%) są stosowane w głównym okablowaniu wewnętrznym. Przyczynia się to do tworzenia bardzo szczegółowego dźwięku i pełnej tekstury ekspresji P-03.

Cyfrowe złącze wejścia RCA posiadają gniazda WBT „następnej generacji” z czystej miedzi pokryte złotem, dla uzyskania czystości dźwięku i impedancji o prawdziwie 75-omowej charakterystyce. Stereofoniczne analogowe złącza wyjścia RCA to złącza WBT-0201, odizolowane od płyty PCB i solidnie zamontowane na panelu tylnym, aby zredukować nacisk na płytę PCB i aby uniknąć rezonansu mechanicznego na PCB pochodzącego z wibracji wewnętrznych.

Wejście zasilania prądem przemiennym posiada terminal z czystej miedzi pokryty rodem traktowany bardzo niską temperaturą.

Wewnętrzny podchassis i wysoce sztywna konstrukcja obudowy usuwa zakłócenia szumami i niepożądany wewnętrzny/zewnętrzny rezonans w celu uzyskania najwyższej jakości dźwięku.


Każdy podzespół; obieg zasilania, obieg analogowy i obieg cyfrowy są podzielone bardzo sztywnymi segmentami wewnętrznych podchassis. Konstrukcja ta eliminuje możliwość zakłóceń szumami pomiędzy poszczególnymi obiegami, zapewnia wyższą czystość sygnału i izoluje potencjał interferencji. Gruby aluminiowy panel przedni, panele boczne, panel górny i przednie boczne zaokrąglone krawędzie uzupełniają chassis wsparty na 5-mm stalowym chassis dolnym i trzema dokładnymi wspornikami izolującymi (postępowanie patentowe w toku) wykonanymi z odlewanej stali. Zapewnia to bardzo precyzyjne montowanie podzespołów i wysoką sztywność. Koncepcja ta znana jest z odporności na rezonans konstrukcji chassis. Szczotkowane wykończenie, panele przedni/boczne i piaskowany panel górny o grubości 8-mm wzmacniają wrażenie jakości właściwe jedynie najlepszym high-endowym urządzeniom audiofilskim.

specyfikacja

Cechy audio Całkowite zniekształcenie harmoniczne 0.0006% (1kHz)
Stosunek sygnał/szum (S/N) 115dB (JEITA)
Terminale wejścia Cyfrowe wejście audio i.LINK ×2
XLR ×2
RCA ×2
OPTICAL ×1
Wejście zegara Word BNC ×1
Terminale wyjścia Analogowe wyjście audio XLR ×1 (L/R)
RCA ×1 (L/R)
Wyjście zegara Word BNC ×1
Ogólne Zasilanie 230V 50Hz, prąd przemienny
120V 60Hz, prąd przemienny
220V 60Hz, prąd przemienny
Pobór mocy 24W
Wymiary zewnętrzne
(S×W×G)
445×159×437 mm
(17-1/2×6-1/4×17-3/16 ")
Masa 27kg (59-1/2lbs)
- Konstrukcja i dane techniczne mogą ulec zmianie bez ostrzeżenia.
- Produkt jest dostępny w trzech różnych wersjach zasilania przedstawionych w tabeli powyżej. Sprawdź, czy napięcie oznaczone na panelu tylnym pasuje do zasilania sieciowego w twoim regionie.
- Kształt wejścia zasilania i wtyk dołączonego przewodu zasilania zależy od rodzaju zasilania i kraju przeznaczenia.


 
produkty
odtwarzacze_cdsacd
transporty_cdcacd
przetworniki_active
odtwarzacze_cdsacddvd
transporty_cdsacddvd
wzmacniacze
przedwzmacniacze
wzmacniacze_zintegr
zintegr_sys_audio_active
masterclock
kolumnyodtwarzacze-sieciowe