D-01_headerEsoteric_D-01


opis


Najwspanialszy na świecie odrębny system odtwarzania cyfrowego, opracowany, aby sprostać wyzwaniom  potencjału formatu Super Audio CD format.

cechy


Pierwszy na świecie monofoniczny przetwornik C/A – opracowany, aby wydobywać pełen potencjał formatu Super Audio CD.

  • Terminale wejścia: XLR (2 systemy), RCA (1 system), IEEE1394 (2 systemy).
  • Sygnały Super Audio CD DSD są przesyłane do wejścia poprzez terminal IEEE1394 lub terminal wejścia XLR1 (opatentowany przez ESOTERIC format ES-LINK).
  • Sygnał w formacie PCM może być przesyłany do wejścia w formacie aż do 192kHz (transformacja DUAL lub transformacja STEREO ).
  • Gdy sygnały przesyłane do wyjścia przez odtwarzacz są sygnałami STEREO lub MULTI-CHANNEL, urządzenie przesyła kanał w sposób wybrany w MENU.
  • Dostępne są następujące trzy filtry cyfrowe: FIR, RDOT, FIR+RDOT. Filtr cyfrowy może również być całkowicie wyłączony. Sygnał jest konwertowany aż do 768kHz, zanim zostanie przesłany do układów wielobitowego przetwornika C/A Burr-Brown PCM1704. Sygnał Super Audio CD DSD jest konwertowany do 88,2kHz bądź do 176,4kHz, zanim zostanie przesłany do filtra cyfrowego.
  • Sygnał przesyłany z filtra cyfrowego do przetwornika C/A IC poprzez obiegi FIFO (fast in/fast out), które redukują drgania sygnału.
  • D-01 jest wyposażony w 8 przetworników C/A (Wielobitowy przetwornik C/A 24bit: PCM1704). Użycie 8 przetworników C/A na urządzenie powoduje, że stosunek sygnał/szum i linearność zostają poprawione w wydatny sposób. Taka konfiguracja przetworników C/A skutkuje bardzo precyzyjną ekspresją muzyczną i polepszoną obecnością, transparentnością i wrażeniem otaczania przez dźwięk.
  • ESOTERIC stosuje konstrukcję dyskretnych obiegów zasilania 42V w obiegach napędu wyjść sygnału analogowego. To wysokie napięcie skutkuje szybkim napędzaniem obiegów i wyśmienitymi szybkościami transmisji.

Synchronizacja Word

D-01 jest jeszcze bardziej wzmocniony poprzez wprowadzenie wyjść/wejść word sync. D-01 może przesyłać do wyjścia lub wejścia sygnały synchronizacji word o następujących częstotliwościach: 44,1/88,2/176,4/48/96/192/48P/96P/192P/100/100P kHz (P oznacza tryb obniżony o 4% dla PAL FILM). Tryb Rb IN D-01 stosuje obieg PLL, wysoce wyspecjalizowany w bardzo dokładnych sygnałach zegara. Sam D-01 stosuje wysoce precyzyjny zegar kryształowy o dokładności ±3ppm. D-01 może przesyłać do wejścia ultraprecyzyjny sygnał z zegara taktującego G-0Rb ESOTERIC, który jeszcze bardziej podkreśla delikatność i wyrazistość materiału.

Przewody wspaniałej klasy z czystej miedzi 6N zastosowane w głównym okablowaniu wewnętrznym

Przewód zasilania sieciowego i większość okablowania wewnętrznego są przewodami wykonanymi z czystej miedzi 6N, aby uzyskać czysty dźwięk wysokiej rozdzielczości. Osłona zewnętrzna przewodu 6N wykonana jest z materiału poliolefinowego nie zawierającego PCV. Żadne z pozostałych osłonek przewodów nie zawierają PCV, aby chronić środowisko naturalne przed zanieczyszczeniami.

Wyposażony w analogowy tłumik głośności wysokiej klasy/Może być bezpośrednio podłączony do wzmacniacza mocy

Analogowy tłumik głośności umożliwia tłumienie głośności bez straty informacji cyfrowych. Obieg głośności może zostać pominięty podczas użycia z zewnętrznym przedwzmacniaczem.

Wysoce sztywna konstrukcja obudowy eliminuje niepożądane wibracje zewnętrzne

Panel górny, panele boczne i panel przedni wykonane są z grubego aluminium w celu zapobieżenia wibracjom. Ciśnienie akustyczne z głośników może oddziaływać na panel górny D-01, dlatego też skonstruowany on jest z matowego aluminium o grubości 8 mm. Chassis jest wsparty na czterech dokładnych wspornikach (postępowanie patentowe w toku), dzięki czemu urządzenie jest izolowane mechanicznie od otoczenia. Panel przedni został zaprojektowany bardzo elegancko, z szczotkowanym wykończeniem i zaokrąglonymi krawędziami. Wszystko to przyczynia się do poczucia jakości, jakie można znaleźć tylko w najlepszych przetwornikach C/A na świecie.

specyfikacja

Charakterystyka elektryczna Zakres dynamiczny 112dB
THD – całkowite zniekształcenie harmoniczne 0.001%
Pasmo przenoszenia 2Hz do 80kHz
Stosunek sygnał/szum 118dB
Zakres regulacji głośności +6dB to -99.5dB (analog) o 0.5dB
Terminale wejścia Wejścia cyfrowe i.LINK (IEEE1394) ×2 XLR ×2 (ES-LINK)
RCA ×1
Wejście WORD SYNC BNC ×1
Terminale wyjścia Wyjścia analogowe XLR ×1
RCA ×1
Wyjście WORD SYNC BNC ×1
Ogólne Zasilanie 120V 60Hz, prąd przemienny
230V 50Hz, prąd przemienny
Pobór mocy 23W
Wymiary zewnętrzne
(S×W×G)
445×159×437 mm
(17-5/8×4-1/4×16-5/8 ")
Masa 21kg (43.4lbs)
- Konstrukcja i dane techniczne mogą ulec zmianie bez ostrzeżenia.
- Produkt jest dostępny w trzech różnych wersjach zasilania przedstawionych w tabeli powyżej. Sprawdź, czy napięcie oznaczone na panelu tylnym pasuje do zasilania sieciowego w twoim regionie.
- Kształt wejścia zasilania i wtyk dołączonego przewodu zasilania zależy od rodzaju zasilania i kraju przeznaczenia.


 
produkty
odtwarzacze_cdsacd
transporty_cdcacd
przetworniki_active
odtwarzacze_cdsacddvd
transporty_cdsacddvd
wzmacniacze
przedwzmacniacze
wzmacniacze_zintegr
zintegr_sys_audio_active
masterclock
kolumnyodtwarzacze-sieciowe